Jalkapallon EM 2024 – Katso EM kisat 2024 vedonlyönti, kertoimet ja otteluohjelma

Jalkapallon EM vedonlyönti ja kertoimet 2024.

Jalkapallon EM kisat 2024 eivät ole aivan jokavuotista herkkua ja se tekeekin kisoista arvostetun. Järjestyksessään 17. Euroopan-Mestaruuskilpailuja on odotettu 3 vuotta ja ne järjestetään fanaattisessa Saksan jalkapallomaassa.

Jalkapallon EM-kisat pelataan 14. kesäkuuta – 14. heinäkuuta 10:ssä eri kaupungissa Saksassa. Finaaliottelu pelataan Berliinin legendaarisella Olympiastadionilla, joka vetää sisäänsä yli 70 000 katsojaa.

Bonuskoodit on taas menossa mukana ja seuraamme turnausta jalkapallon EM kisat vedonlyönti vihjeitä silmällä pitäen. Lukijamme pääsevät nauttimaan matkasta ja nappaamaan parhaat jalkapallon EM kisat kertoimet. Klikkaa alta suoraan sinua kiinnostavaan aiheeseen:

Tai nappaa tästä koko kisojen kolme parasta bonusta EM kisat vedonlyöntiin:

Suomen Huuhkajat ei valitettavasti ansainnut paikkaan tämän vuoden EM-kisoihin, mutta futisfaneille riittää silti ihmeteltävää 24 maata ja yhteensä jopa 51 ottelua sisältävässä turnauksessa.

Tätä artikkelia seuraamalla lukijamme pääsevät hyödyntämään yhtesityökumppaneidemme tarjoukset, kuten EM 2024 vedonlyönti bonukset ja korotetut jalkapallon EM kisat kertoimet.

Löydät myös meidän asiantuntijoiden mielenkiintoiset ja toivottavasti tuottavat EM vedonlyönti vinkit turnauksen aikana.

EM kisat vedonlyönti 2024 - Tästä parhaat vedot sisään

Bonuskoodien kautta voit lunastaa parhaat Jalkapallon EM vedonlyönti kohteet huippueduin sekä EM 2024 kampanjoiden kera. EM kisat vedonlyönti huipentuu juuri ennen Juhannusviikkoa ja tästä nappaat helposti buustia jalkallon kohteisiin:

Jalkapallo vedonlyönti ei lopu tähän, sillä kisojen aikaan myös usein normaalit, vedonlyöntibonukset sivustoilla palkitsevat kun kohteita on paljon mitä pelata.

Vedonlyönti
Riskittömät vedot
Ilmaisvedot
Pika vedonlyönti
  • Kierrätysvaatimus 4x bonus min 1.50 kertoimella, 4x kierrosten voitot
  • Kaupan päälle 100 kierrosta Book of Power -peliin
  • Tarjous voimassa vain EM-kisojen ajan
  • Minimitalletus 10 €, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA 100

  • ERIKOISTARJOUS: Vain EM-kisojen ajan
  • 100%/100 € bonus ja 100 BOD-kierrosta
  • Vain 4x kierrätys, myös kasinossa
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Riskitön veto vain vähintään 20 € ensitalletuksella, aktivoi bonus talletuksen jälkeen
  • Riskitön veto asetettava yhteen kohteeseen min 1.5 kertoimella, voitoilla ei kierrätystä
  • Jos veto häviää, saat 20 € saldohyvitystä pelitilille
  • Aktivoi riskitön veto ennen vedon asetusta - K18

Bonusehdot

20 € Riskitön veto
Winnerz Casino arvostelu

BONUS Riskitön 20 €

ILMAISKIERROSTA -

  • Winnerz:ltä harvinainen riskitön veto!
  • Talleta 20 € ja saat riskittömän vedon
  • + Ota EM-kisoihin 160 € ilmaisvedot
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talletus + bonus tulee kierrättää 7x yli 1.90 kertoimella 30 päivässä
  • Kierrätys vain vedonlyönnissä
  • Minimitalletus 10 €, maksimipanos 50 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 250 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • iBet:ltä erinomaiset kertoimet
  • Yksi suosituimmista betsaukseen
  • Ota heti 100% non-sticky bonus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätys nonsticky bonuksella 8x (bonus)
  • Vedot tulee asettaa vähintään 1.80 kertoimella, 30 päivän sisällä
  • Minimitalletus 20 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Budsinolla on erinomainen vedonlyönti
  • Ota 100 € nonsticky bonus 100 € asti
  • Välittömät talletukset Zimplerillä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Aktivoi vetobonus talletuksen yhteydessä, kierrätysvaatimus 10x bonus
  • Kierrätys min. 3 kohteen yhdistelmillä, vetokohteet vähintään 1.50 kertoimella
  • Maksimivoitto 1x lunastettu bonus, minimitalletus 10 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 150% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Testaa Monro Casinon vedonlyönti nyt
  • Ota alkuun 150% vetobonus 100 € asti
  • Iso valikoima erilaisia vetotyyppejä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Bonus aktivoituu, kun talletus on kierrätetty 1x väh. 1.50 kertoimella
  • Kierrätysvaatimus on 5x (bonus+talletus), max. panos 50 €
  • Bonus kierrätettävä väh. 2.00 yksittäis- tai 1.50 yhdistelmävedoilla
  • Pienin talletus 20 €, ei lunastettavissa Skrill- tai Neteller-talletuksilla, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Nappaa SG Casinolle 100% bonus
  • Betsaa talletus 1x ja bonus aktivoituu
  • Lunasta jopa 200 € bonusta vetoihin
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätys non-sticky bonuksella 25x (bonus)
  • Vedot tulee asettaa 1.85-4.00 kertoimilla, 7 päivän sisällä
  • Minimitalletus 20 €, maksimivoitto 10x bonus
  • K18

Bonusehdot

Uusi non-sticky
Jet10 Casino arvostelu

BONUS 100% 500 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Ota harvinainen Jet10 non-sticky bonus
  • Tuplaa talletus nyt jopa 500 € asti
  • Brite-maksuilla vedot sisään pikana
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus 20 €
  • Kierrätä talletuksesi 1x minimikertoimella 1.50 niin bonus vapautetaan tilillesi
  • Bonus + talletus kierrätettävä 5x minimikertoimella 1.50 / 2.00
  • K18

Bonusehdot

Uutuuskasino

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Testaa nyt Slotexo vedonlyönti
  • Saat ensitalletukselle 100% bonuksen
  • Runsaasti vedonlyönnin kampajoita
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Bonuksen kierrätys on 5x(talletus + bonus) min. 1.50 kertoimella(jalkapallo, koripallo, lentopallo)
  • Maksimivoitto 5 000 €/päivä - ilmaisveto pitää lyödä 25 € panoksella, maks. 5.00 kertoimella
  • Ilmaisvedosta saa pitää nettovoiton jonka kierrätys on 1x
  • Bonuksessa maksimivoitto 15x talletus, ilmaisvedossa 100 €, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Betstrolta hyvät vedonlyöntibonukset
  • Tuplaa talletus 100 € asti
  • Tai valitse 25 € ilmaisveto
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus 30 €, kierrätys 5x (bonus+talletus) vähintään 1.50 kertoimella
  • Maksimipanos kierrättäessä on sama kuin ensitalletuksen määrä
  • Vedonlyöntibonusta ei saa lunastaa Skrill- ja Neteller-talletuksilla
  • Maksimivoitto päivässä 5 000 €, lue muista rajoituksista - K18

Bonusehdot

BONUS 130% 150 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Vedonlyönti nyt pikana Svenplaylla
  • Zimplerin avulla nopeasti vedot sisään
  • Uniikki 130% vedonlyöntibonus tästä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus bonuksen lunastamiseksi on 10 €
  • Kierrätysvaatimus on 5x (bonus+talletus), vähintään 1.50 kertoimella
  • Järjestelmävedot eivät osallistu kierrätykseen
  • Ei lunastettavissa Skrill- tai Neteller-talletuksilla, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Laita betsit sisään Novibetilla
  • Saat 100% bonuksen 100 € saakka
  • Paljon talletustapoja, mm. Trustly
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Aseta vähintään 10 € veto, jos veto häviää niin saat 5 € riskivapaan vedon
  • Hyväksy tarjous kampanjasivulla ja ota yhteyttä asiakaspalveluun saadaksesi vedon
  • Riskivapaan vedon voitoilla ei ole kierrätysvaatimusta
  • K18

Bonusehdot

BONUS -

ILMAISKIERROSTA 5 € riskivapaa veto

  • Space Casinon vedonlyönti on auki
  • Tarjolla riskivapaa veto
  • Betsit sisään turvallisesti & pikana
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus 20 €
  • Kierrätä talletus 1x vähintään 1.50 kertoimella niin bonus vapautuu tilillesi
  • Bonus on kierrätettävä 5x vähintään 2.0 (single) / 1.50 (multi) kertoimella
  • Suurin sallittu panos kierrättäessä 50 €, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • RTBet vedonlyönti on nyt auki
  • Kierrätä talletus ja saat 100% bonuksen
  • Myös reload-bonus ja käteispalaus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Ei vedonlyönnin bonusta
  • K18

Bonusehdot

BONUS -

ILMAISKIERROSTA -

  • Hexabet vedonlyönnissä on valinnanvaraa
  • Paljon livekohteita ja myös e-urheilu
  • Paljon hyviä talletusvaihtoehtoja
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Aseta min. 25 € veto kertoimella 1.50 niin saat ratkeamisen jälkeen ilmaisvedon
  • Voit lunastaa yhteensä 6 x 25 € arvoista ilmaisvetoa
  • Imaisveto hyvitetään 72 tunnin kuluessa vedon ratkeamisesta
  • Voimassa vain rajoitetun ajan, K18

Bonusehdot

BONUS 25 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • Veikkaa EM-kisoja pikana NitroCasinolla
  • Ota jopa 6x25 € arvoisia ilmaisvetoja
  • Hyvät kertoimet, verovapaa MGA
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot

Bonusten avulla betsaat samalla rahalla enemmän. Monet vedonlyöntisivustot tarjoavat uusille asiakkailleen talletuksen tuplattuna 100% tervetulobonuksella.

Jos pelaat esimerkiksi suosikin voittoa EM jalkapallo-ottelussa bonuksen kera, vähennät myös samalla omaa riskiäsi vedossa.

Bonuskoodit.com tiimi

Joillain sivustoilla tarjotaan ilmaisvetoja, joita voi käyttää myös EM kisat 2024 veikkaus ja vedonlyöntiin.

Osallistu 1.5M € EM-tulosveikkaukseen10.000 € Korkein kerroin kisa

EM-kisoja veikkaavan kannattaa ehdottomasti hyödyntää kaikki tarjolla olevat bonukset sekä yleisesti ne parhaat vedonlyöntibonukset.

Me esittelemme vain luotettavat kumppanisivustot, joiden tarjoamat EURO 2024 bonukset ovat turvallisia ja luotettavia.

Jalkapallon EM 2024 Kertoimet - Katso parhaat kertoimet EM-kisoihin

Jalkapallon EM vedonlyönti kertoimet vaihtelevat sivustoittain.

Vaikka löisit vetoa vain viihteen vuoksi, kannattaa ehdottomasti hyödyntää parhaat jalkapallon EM kisat kertoimet. Kun otat kiinni mahdollisimman korkeat EM vedonlyönti kertoimet, pelaat korkeammalla palautusprosentilla ja samalla maksimoit mahdollisuutesi voittaa.

Bonuskoodien tiimi on apunasi korkeimpien kertoimien metsästyksessä koko turnauksen ajan ja esittelemme seuraavissa osioissa parhaat EM jalkapallo kertoimet. Älä myöskään unohda näitä huikean valuen kisakampanoita.

Osallistu 1.5M € EM-tulosveikkaukseen10.000 € Korkein kerroin kisa

Löydät kertoimia niin koko turnauksen voittajalle, lohkovoittajalle, maalikuninkaalle kuin yksittäisiin otteluihinkin, joten kannattaa ottaa artikkelimme seurantaan.

Jalkapallon EM 2024 Voittaja - Katso kaikki EURO 2024 voittajakertoimet

Tästä osiosta löydät korkeimmat jalkapallon EM 2024 kertoimet turnauksen voittajalle juuri nyt. Bonuskoodien tiimi seuraa kertoimia turnauksen lähestyessä ja myös sen aikana ja päivitämme parhaat EURO 2024 voittajakertoimet alapuolelta löytyvään taulukkoon.

Meidän kumppanisivustomme ovat perinteisesti tarjonneet korotettuja kertoimia joillekin turnauksen suosikkimaille ja esittelemme myös korotetut jalkapallo EM kisat kertoimet aina kun niitä on saatavilla.

Voittajakertoimet – Jalkapallon EM-kisat 2024 (päivitetty 21.6.):

MaaWinnerzBudsinoRTBetSlotexoNubet
Englanti5.455.405.405.405.50
Ranska4.954.904.904.904.90
Saksa5.005.005.005.005.00
Espanja6.456.406.406.406.50
Portugali6.957.007.007.007.00
Belgia25.7026.0026.0026.0025.00
Italia20.5021.0021.0021.0020.00
Alankomaat16.6017.0017.0017.0017.00
Tanska54.0050.0050.0050.0050.00
Kroatia82.0080.0080.0080.0080.00
Sveitsi51.0050.0050.0050.0050.00
Turkki55.0060.0060.0060.0060.00
Unkari475.00450.00450.00450.00500.00
Itävalta66.0070.0070.0070.0070.00
Serbia150.00150.00150.00150.00150.00
Skotlanti210.00210.00210.00210.00200.00
Tshekki150.00150.00150.00150.00150.00
Puola170.00170.00170.00170.00175.00
Romania125.00130.00130.00130.00125.00
Ukraina195.00190.00190.00190.00200.00
Slovakia190.00190.00190.00190.00200.00
Slovenia240.00240.00240.00240.00200.00
Georgia700.00700.00700.00700.00700.00
Albania400.00390.00390.00390.00400.00

Nappaa veikkauksillesi parhaat kertoimet siirtymällä vedonlyöntisivustolle tästä:

Tällä hetkellä meidän mielestämme mielenkiintoisimmat voittajakertoimet on tarjolla isäntämaa Saksalle (5.00 Nubet) sekä Alankomaille (17.00 Nubet). Nämä kohteet löytyvät myös meidän jalkapallo EM kisat vedonlyönti kupongeilta.

Uskomme että kotiyleisö voi siivittää isännät huimaan lentoon ja kerroin on sillä odotuksella reilu.

Alankomaat on meidän papereissamme yllätyskykyinen joukkue, jonka alkulohko on kohtalaisen helppo. Jatkopeleihin pääsy on meidän mielestämme lähes varmaa ja joukkue voi niissä napsia yllätysvoittoja mahdollisesti vastustajia pienemmän rasituksen turvin.

Jalkapallon EM kisat kertoimet asettivat turnauksen ennakkosuosikiksi Englannin, jonka rinnalle voittajasuosikiksi ovat nousseet sekä Ranska että Saksa.

Osallistu 1.5M € EM-tulosveikkaukseen10.000 € Korkein kerroin kisa

Jalkapallon EM 2024 kertoimet - Maalikuningas

Mbappe ja Kane ovat ennakkosuosikit EM-kisojen maalikuninkaaksi.

Bonuskoodien tiimin mielestä EM 2024 maalikuningas kertoimet on yksi parhaista tavoista lisätä turnauksen jännitystä. Lue alapuolelta miksi ja hyödynnä samalla meidän vinkit voittavan vedon valintaan.

EM 2024 maalikuningas veikkaus tuo jännitystä jopa koko turnauksen ajalle. Tämä veto säilyy yleensä elossa pitkälle turnauksen ratkaisupeleihin asti, joten se tarjoaa jännitystä pitkäksi aikaa.

Toinen hyvä syy on tietysti korkeat maalikuningas EM kertoimet, mikä mahdollistaa suurienkin voittojen tavoittelun pienellä riskillä. Kun valitset vetosi oikein, voi maalikuningas vedot tarjota hyviä tuottoja.

Ota seuraavat seikat huomioon jalkapallo EM kisat vedonlyönti kohteita etsiessä:

  • Etsi pelaajia, joiden odotat menevän pitkälle turnauksessa. On todennäköisempää että maalikuninkuuden voittaa pelaaja joka on pelannut mahdollisimman useassa ottelussa. Siksi on tärkeää ettei veikkaamasi pelaajan pelit jää pelkkään alkulohkoon, vaan hänet nähdään myös jatkopeleissä.
  • Veikkaa pelaajaa, joka kohtaa heittopusseja alkusarjan otteluissa. Jatkopelit on yleensä EM-turnauksessa vähämaalisia, joten maalikuninkuutta ajatellen maaleja on tärkeää mättää jo alkusarjan otteluissa. Siksi on tärkeää kohdata mahdollisimman heikkoja vastustajia, jotta verkon heilumisen todennäköisyys olisi korkea.
  • Valitse joukkueen selkeä kärkipelaaja. Haluat että valitsemasi maalikuningas saa mahdollisimman paljon peliaikaa. Siksi on syytä sivuuttaa pelaajat, jotka kamppailevat toisen tasavahvan pelaajan kanssa peliajasta.
  • Veikkaa pelaajaa, joka todennäköisesti ampuu joukkueensa pilkut. Rangaistuspotkun onnistumisen todennäköisyys on yli 80%, joten niitä ampumalla pelaaja voi saada tilastoihin muutamia ilmaisia maaleja jalkapallon EM-turnauksen aikana.

Maalikuningas kertoimet suosituimmille valinnoille (päivitetty 21.6.):

PelaajaWinnerzNovibetBudsino
Kylian Mbappe9.7510.009.80
Harry Kane7.207.507.20
Cristiano Ronaldo12.1011.0012.00
Jude Bellingham14.3015.0014.00
Olivier Giroud32.0034.0030.00
Romelu Lukaku14.4016.0014.00
Florian Wirtz22.0026.0022.00
Niclas Fullkrug24.9026.0025.00
Cody Gakpo24.9026.0025.00
Jamal Musiala10.4010.0010.00
Antoine Griezmann32.0036.0030.00
Alvaro Morata14.7014.0015.00
Kai Havertz13.8012.0014.00
Phil Foden25.7026.0026.00

Jalkapallon EM 2024 kertoimet - Lohkovoittajat

Jalkapallon EM kertoimet lohkovoittajille.

Jalkapallon EM kisat kertoimet lohkovoittajille kertovat turnauksen lähtökohdista paljon enemmän kuin ensisilmäyksellä voisi kuvitella.

Jos maa on suuri suosikki voittamaan lohkonsa, on sillä hyvä mahdollisuus lepuuttaa avainpelaajiaan turnauksen tärkeitä pudotuspeliotteluita varten.

Esimerkiksi jos isäntämaa Saksa pääsee 2-0 johtoon heittopussina pidettyä Skotlantia vastaan, voi se ottaa ajoissa vaihtoon tähtipelaajansa. Jalkapallo EM 2024 turnauksessa rasitus korostuu loppua kohden, joten kaikki ylimääräinen huili sataa joukkueiden laariin.

Tästä syystä jalkapallo EM kisat kertoimet lohkovoittajalle kannattaa ottaa huomioon turnauksen muitakin vetoja asettaessa.

Bonuskoodien asiantuntijatiimissä ollaan yhtä mieltä siitä että jokaisella maalla on motivaatiota panostaa alkulohkon peleihin ja yrittää napata lohkovoitto. Voittajana pudotuspeleihin lähtevät tiimit saavat ensimmäisellä kierroksella vastaansa ennakolta paljon helpomman vastustajan.

Lohko B, C, F ja E voittajat kohtaavat turnauksen parhaat kolmanneksi lohkossaan sijoittunutta joukkuetta ensimmäisessä pudotuspelivaiheessa. Kussakin lohkossa on vain 4 joukkuetta, eli käytännössä nämä lohkovoittajat pääsevät kohtaamaan lohkossaan toiseksi viimeiseksi jääneen maan.

Lohkovoittajien jalkapallon EM kisat vedonlyönti kertoimet on saatavilla ennen turnauksen alkua ja alkulohkon aikana. Me päivitämme niitä tapahtumien edetessä seuraavassa listauksessa, joten pistä artikkelimme seurantaan:

Kertoimet – Lohkovoittajat – Jalkapallon EM 2024 kertoimet:

Lohko A:

MaaKerroin
Saksa1.20
Sveitsi4.00
Kertoimet lohkon A voittajalle (Novibet – päivitetty 21.6.).

Lohko B:

MaaKerroin
Espanja1.33
Italia3.00
Kroatia76.00
Albania81.00
Kertoimet lohkon B voittajalle (Novibet – päivitetty 20.6.).

Lohko C:

MaaKerroin
Englanti1.17
Tanska7.00
Slovenia11.00
Kertoimet lohkon C voittajalle (Novibet – päivitetty 21.6.).

Lohko D:

MaaKerroin
Ranska1.45
Alankomaat3.00
Itävalta15.00
Puola51.00
Kertoimet lohkon D voittajalle (Novibet – päivitetty 21.6.).

Lohko E:

MaaKerroin
Slovakia2.35
Romania2.80
Belgia4.00
Ukraina14.00
Kertoimet lohkon E voittajalle (Novibet – päivitetty 21.6.).

Lohko F:

MaaKerroin
Portugali1.36
Turkki3.25
Tshekki21.00
Georgia81.00
Kertoimet lohkon F voittajalle (Novibet – päivitetty 21.6.).

Korkein kerroin -kisa ja tulosveikkaus - EM-vedonlyöntikampanjat

EM-kisojen aikana sinulla on mahdollisuus osallistua myös kampanjoihin joissa on huikeita rahanarvoisia palkintoja. Tarjolla on muun muassa:

Lähde siis kokeilemaan onneasi yhä parhaimpien etujen kautta kisojen edetessä.

Winnerz tarjoaa 160 € ilmaisvetoja reiluilla ehdoilla

winnerz 160 € edestä ilmaisvetoja em vedonlyöntiin

Winnerz tarjoaa uniikin tarjouksen koko EURO 2024 vedonlyönnin ajaksi. Nappaa nyt yhteensä 160 € edestä ilmaisvetoja koko kisojen ajan.

Tässä tarkempi ohjeistus miten nappaat nämä ilmaisvedot ja siirry tästä Winnerzin kampanjaan.

Lohkovaihe

  1. Talleta 20 € – saat 10 € ilmaisvedon
  2. Talleta 51 € tai yli – saat 25 € ilmaisvedon

Pudotuspelit

  1. Talleta 40 € – saat 25 € ilmaisvedon
  2. Talleta 61 € tai yli – saat 35 € ilmaisvedon

Finaali

  1. Talleta 75 € – saat 50 € ilmaisvedon
  2. Talleta 151 € tai yli – saat 100 € ilmaisvedon

Pudotuspelien talletusehto voi täyttyä myös lohkovaiheessa ja finaalin talletusehto ilmaisvetoihin voi täyttyä myös pudotuspelien ajan. Eli seuraa myös tiliäsi jos pelaat muita kohteita EM 2024 vedonlyönnissä niin ilmaisvedot napsuvat sinulle!

näin ilmaisvedot näkyvät Winnerz tililläsi

Kannattaa huomioida se, että saat isomman ilmaisvedon kussakin vaiheessa kerran. Joten kannattaa suorittaa isompi talletus jotta isompi ilmaisveto myöskin napsuu tilillesi kussakin vaiheessa.

Ilmaisvetojen yleiset ehdot:

  • Ilmaisvedon voi käyttää vähintään 1.5 kertoimen kohteeseen EURO 2024 -vedonlyöntikohteissa
  • Tämä on ainoa kierrätysehto ilmaisvedoissa, tämän vedon jälkeinen raha on käteistä rahaa

NetBetin 1 500 000 € tulosveikkaus

EM jalkapallo tulosveikkaus, NetBet tarjoaa jopa 1 000 000 euron jättipotin

NetBet järjestää kaikille pelaajilleen jännitystä koko kisojen ajaksi neliosaisessa tulosveikkauksessa, jossa tarjolla on yhteensä 1.5 miljoonan euron edestä palkintoja. Kampanjassa veikataan otteluiden oikeita lopputuloksia. Pääalkintona on 1 000 000 € jättipotti.

  • Avaa tili NetBetille ja vahvista henkilöllisyytesi (KYC).
  • Tämän jälkeen saat osallistumisoikeuden tulosveikkaukseen.
  • Voit myös hyödyntää uusien pelaajien jopa 30 € ilmaisvetotarjouksen.
  • Tulosveikkauksessa on neljä kierrosta
    • 1. kierros – 1. lohkovaihe – 14.6. – 18.6.2024
    • 2. kierros – 3. lohkovaihe – 23.6. – 26.6.2024
    • 3. kierros – top 16 – 29.6. – 2.7.2024
    • 4. kierros – top 8 (semifinaalit mukaanlukien) – 5.7. – 10.7.2024
  • Jokaisella kierroksella on 5 eri palkintokategoriaa
    • 6 oikeaa tulosta 6:sta – 100 000 € käteistä (palkinto jaetaan kaikkien 6/6 oikean saaneiden kesken)
    • 5 oikeaa tulosta 6:sta – 5 000 € käteistä (palkinto jaetaan kaikkien 5/6 oikean saaneiden kesken)
    • 4 oikeaa tulosta 6:sta – 50 € ilmaisveto
    • 3 oikeaa tulosta 6:sta – 10 € ilmaisveto
    • 2 oikeaa tulosta 6:sta – 2 € ilmaisveto
    • 1 oikea tulos 6:sta – Ei voittoa
  • Pääpalkintona on 1 000 000 € joka jaetaan kaikkien niiden kesken jotka ovat veikanneet 20 oikein kaikista 24:sta ottelusta.
  • Voit saada yhden ylimääräisiä osallistumisoikeuksia seuraavasti:
    • Talleta 25 € ja panosta 50 € edellisen 48h aikana mihin tahansa tapahtumaan, jokaista kierrosta kohden, ja saat yhden osallistumisoikeuden lisää kyseiselle kierrokselle.
    • Talleta 100 € ja panosta 100 € edellisen 48h aikan mihin tahansa tapahtumaa, jokaista kierrosta kohden ja saat 2 ylimääräistä osallistumisoikeutta kyseiselle kierrokselle.
  • Tarkat ohjeet löydät Netbetin kampanjasivulta.

Osallistu mukaan kisaan, voit tehdä sen täysin ilmaisesti. Voit myös kasvattaa voittomahdollisuuksia tallettamalla ja pelaamalla. Sitä varten kannattaa myös napata Nebetin jopa 30 € ilmaisveto joka on tarjolla uusille pelaajille.

Budsinon 10 000 € korkein kerroin EM-veikkaus

Korkein kerroin kisa jalkapallon EM-kisoihin, jossa Budsino tarjoaa 10 000 € palkintopotin

Budsino on keväällä 2024 avattu vedonlyönti- ja kasinosivusto, joka panostaa erityisesti pohjoismaisiin kertoimiin. EM-kisojen johdosta Budsino pyöräytti käyntiin Korkein kerroin -kisan, jossa on jaossa yhteensä 10 000 € edestä käteistä.

  • Avaa tili Budsinolle ja tee talletus. Hyödynnä samalla 100% bonus jopa 100 € asti, vähintään 20 € talletus vaadittu. Kyseessä on nonsticky bonus.
  • Tee vähintään 1 € veto, vähintään 1.80 kertoimella mihin tahansa Jalkapallon EM-otteluun.
  • Mitä korkeamman kertoimen onnistut lyömään oikein, sitä korkeammalle pääset tulostaulukossa.
  • Palkintoja on jaossa 50:ssä eri kategoriassa 50 € ja 2 000 € pääpalkinnon väliltä.
  • Sallitut vetotyypit: Single-, Bet Builder -, systeemi-, sekä yhdistelmävedot.
  • Vain pelaajan korkeimmalla kertoimella osunut veto lasketaan tulostaulukkoon.
  • Bonusvaroilla asetetut vedot eivät osallistu kisaan.
  • Tarkat ohjeet voit lukea Budsinon kampanjasivulta.

Budsinolta saat myös erinomaisen nonsticky bonuksen vedonlyöntiin, joka tuplaa talletuksesi aina 100 € asti.

Jalkapallon EM-kisat alkavat - mitä, missä, milloin?

Jalkapallon em kisat 2024 järjestetään Saksassa kesä-heinäkuussa.

Opimme edellisistä jalkapallon EM-kisoista, että tietyt kysymykset pyörivät jalkapallofanien mielessä ennen turnausta. Siksi tässä osiossa tarjoamme nopeat vastaukset useimmin kysyttyihin kysymyksiin jalkapallon EM 2024 kisoista.

Milloin jalkapallon EM-kisat 2024 alkaa?

Jalkapallon EM-kisat alkaa 14. kesäkuuta, kun isäntämaa Saksa kohtaa Skotlannin kello 21:00 Munchenin Allianz Areenalla. Turnaus kestää kuukauden päivät aina 14. heinäkuuta asti.

Missä jalkapllon EM-kisat pelataan?

Jalkapallon EM 2024 kisoja isännöi Saksa ja turnaus pelataan kokonaisuudessaan Saksassa. Pelipaikkoja on yhteensä 10 ja löydät ne alapuolelta:
– Lohkovaihe: Munchen, Köln, Stuttgart, Frankfurt, Berliini, Hampuri, Gelsenkirchen, Dusseldorf, Leipzig.
– Pudotuspelien 16 parasta -vaihe: Köln, Dortmund, Frankfurt, Dusseldorf, Muchen, Leipzig, Gelsenkirchen, Berliini.
– Puolivälierät: Stuttgart, Hampuri, Berliini, Dusseldorf.
– Välierät: Muchen, Dortmund
– Finaali: Berliini

Mistä löydän jalkapallon EM-kisat kertoimet vedonlyöntiin?

Jalkapallon EM kisat vedonlyönti on tunnetusti yksi veikkaajien vuoden suosikkitapahtumista ja tämä tarkoittaa että peliyhtiöt ovat asettaneet esille poikkeuksellisen monipuoliset jalkapallon EM kisat kertoimet. Päivitämme mielenkiintoisia EM-kisa-kertoimia jatkuvasti tässä artikkelissa, joten ota meidät seurantaan ja pysyt menossa mukana.

Katso parhaat jalkapallon EM 2024 kisat kertoimet tästä.

Mitkä maat ovat mukana jalkapallon EM-kisoissa 2024?

EM-kisoihin 2024 on ansainnut paikan yhteensä 24 maata. Isäntämaa Saksa on automaattisesti mukana, mutta muut maat ovat karsineet paikkansa virallisten EM-karsintojen kautta tai UEFA Nations League eli Kansojen Liiga -karsintojen kautta.

Katso jalkapallon EM-kisoissa 2024 pelaavat maat tästä.

Mistä voin katsoa Jalkapallon EM-kisoja?

Fanien iloksi kotimainen Yle näyttää jalkapallon EM-kisat 2024 ilmaiseksi. Voit katsoa otteluita suorana Ylen TV-kanavilla ja Areena -palvelussa.

Lue tästä lisää EM kisat 2024 televisioinnista.

Mistä voin ostaa lippuja EM-kisoihin?

EM kisojen liput myytiin UEFA:n virallisen lippuarvonnan kautta. Lippujen osto-oikeus arvottiin jo syksyllä 2023, joten tällä hetkellä lippuja on saatavilla vain jälleenmyyjiltä sekä erikoispaketteina. Me suosittelemme ostamaan lippuja vain luotettavien tahojen kautta.

Miten jalkapallon EM-kisat pelataan?

Jalkapallon EM-kisat 2024 alkavat lohkovaiheella, jossa kaikki 24 joukkuetta pelaavat 3 ottelua. Joukkueet ovat jaettu kuuteen lohkoon, joista kaikista 2 parasta jatkaa automaattisesti pudotuspeleihin. Lisäksi jatkoon pääsee neljä parasta lohkokolmosta.

Alkulohkon otteluista saa pisteitä seuraavasti:

  • Voitto: 3 pistettä
  • Tasapeli: 1 piste
  • Tappio: 0 pistettä

Alkulohkossa ei pelata jatkoeriä tai rangaistuspotkuja, vaan ottelu voi päättyä myös tasapeliin.

Pudotuspeleissä systeeminä on niin sanottu kerrasta poikki, eli jokaisen ottelun voittaja jatkaa eteenpäin ja häviäjän turnaus päättyy. Tarvittaessa ottelun voittajaa haetaan 2x 15min mittaisilla jatkoerillä ja rangaistuspotkukilpailulla.

Jalkapallon EM-kisoissa ei perinteisesti pelata ollenkaan pronssiottelua, vaan välierän hävinneiden joukkueiden turnaus päättyy ja voittavat kohtaavat EM-finaalissa 14. heinäkuuta.

Jalkapallon EM 2024 otteluohjelma

Jalkapallon EM otteluohjelma täydentyy kisojen edetessä ja jatkoon menijöiden varmistuessa.

Tässä on Jalkapallon EM 2024 otteluohjelma kokonaisuudessaan. Tällä hetkellä tiedossa on vasta lohkovaiheen pelit, mutta päivitämme ohjelmaa sen mukaan kun jatkoonmenijät varmistuvat.

Alapuolelta löydät pudotuspelien ottelukaavion, jota päivitämme ottelu ottelulta ratkaisupelien edetessä.

Jalkapallon EM 2024 kisat alkavat lohkovaiheella, jossa pelataan yhteenä 36 ottelua. Päivitämme alkulohkojen tapahtumia ja reaaliaikaisia pistetaulukoita tähän artikkeliin, joten kääntämällä katseen seuraavaan kappaleeseen pysyt menossa mukana koko turnauksen ajan.

EM kisat 2024 lohkot ja lohkovaiheen otteluohjelma

EM-kisojen lohkot ja lohkovaiheen otteluohjelma määrittävät, mitkä joukkueet kohtaavat toisensa pudotuspelien ensimmäisessä, puolivälierävaiheessa.

Alapuolelta löydät jalkapallon EM-kisat 2024 lohkot kokonaisuudessaan. Seuraavissa taulukoissa on esiteltynä kussakin lohkossa pelaavat joukkueet ja niiden tämän hetkisten otteluiden lopputulemat sekä kokonaispisteet.

Päivitämme tänne kisojen aikana myös jokaisen yksittäisen ottelun lopputuloksen, jotta voit palata taaksepäin tarkistamaan miten turnaus on edennyt. Nämä tilastot olemme keränneet viralliselta UEFA Euro 2024 -sivulta.

EM-2024 lohkovaiheen otteluohjelma:

14.6.2024 klo 22:00, Saksa – Skotlanti, München
15.6.2024 klo 16:00, Unkari – Sveitsi, Köln
15.6.2024 klo 19:00, Espanja – Kroatia, Berliini
15.6.2024 klo 22:00, Italia – Albania, Dortmund
16.6.2024 klo 16:00, Puola – Hollanti, Hampuri
16.6.2024 klo 19:00, Slovenia – Tanska, Stuttgart
16.6.2024 klo 22:00, Serbia – Englanti, Gelsenkirchen
17.6.2024 klo 16:00, Romania – Ukraina, München
17.6.2024 klo 19:00, Belgia – Slovakia, Frankfurt
17.6.2024 klo 22:00, Itävalta – Ranska, Düsseldorf
18.6.2024 klo 19:00, Turkki – Georgia, Dortmund
18.6.2024 klo 22:00, Portugali – Tshekki, Leipzig

19.6.2024 klo 16:00, Kroatia – Albania, Hampuri
19.6.2024 klo 19:00, Saksa – Unkari, Stuttgart
19.6.2024 klo 22:00, Skotlanti – Sveitsi, Köln
20.6.2024 klo 16:00, Slovenia – Serbia, München
20.6.2024 klo 19:00, Tanska – Englanti, Frankfurt
20.6.2024 klo 22:00, Espanja – Italia, Gelsenkirchen
21.6.2024 klo 16:00, Slovakia – Ukraina, Düsseldorf
21.6.2024 klo 19:00, Puola – Itävalta, Berliini
21.6.2024 klo 22:00, Hollanti – Ranska, Leipzig
22.6.2024 klo 16:00, Georgia – Tshekki, Hampuri
22.6.2024 klo 19:00, Turkki – Portugali, Dortmund
22.6.2024 klo 22:00, Belgia – Romania, Köln

23.6.2024 klo 22:00, Sveitsi – Saksa, Frankfurt
23.6.2024 klo 22:00, Skotlanti – Unkari, Stuttgart
24.6.2024 klo 22:00, Kroatia – Italia, Leipzig
24.6.2024 klo 22:00, Albania – Espanja, Düsseldorf
25.6.2024 klo 19:00, Hollanti – Itävalta, Berliini
25.6.2024 klo 19:00, Ranska – Puola, Dortmund
25.6.2024 klo 22:00, Englanti – Slovenia, Köln
25.6.2024 klo 22:00, Tanska – Serbia, München
26.6.2024 klo 19:00, Slovakia – Romania, Frankfurt
26.6.2024 klo 19:00, Ukraina – Belgia, Stuttgart
26.6.2024 klo 22:00, Tshekki – Turkki, Hampuri
26.6.2024 klo 22:00, Georgia – Portugali, Gelsenkirchen

EM kisat 2024 - 16 parasta otteluohjelma

EM-kisojen 16 parasta joukkuetta etenevät turnauksen seuraavaan vaiheeseen, jossa pelataan pudotuspelejä.

Otteluohjelma määrittelee, mitkä joukkueet kohtaavat toisensa ja jokainen ottelu on ratkaisevan tärkeä, sillä tappio merkitsee pelien loppumista hävinneelle joukkueelle.

Jalkapallon EM 2024 neljännesvälierät otteluohjelma:

29. kesäkuuta 2024, Voittaja Lohko A – Toinen Lohko C, Westfalenstadion, Dortmund
29. kesäkuuta 2024, Toinen Lohko A – Toinen Lohko B, Olympiastadion, Berliini
30. kesäkuuta 2024, Voittaja Lohko B – 3. lohko A/B/C/D, Rhein Energie Stadion, Köln
30. kesäkuuta 2024, Voittaja Lohko C – 3. lohko D/E/F, Arena AufSchalke, Gelsenkirchen
1. heinäkuuta 2024, Voittaja Lohko F – 3. lohko A/B/C, Waldstadion, Frankfurt
1. heinäkuuta 2024, Toinen Lohko D – Toinen Lohko E, Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf
2. heinäkuuta 2024, Voittaja Lohko E – 3. lohko A/B/C/D, Allianz Arena, München
2. heinäkuuta 2024, Voittaja Lohko D – Toinen Group F, Red Bull Arena, Leipzig

EM kisat 2024 puolivälierät otteluohjelma

EM-kisojen puolivälierissä kahdeksan parasta joukkuetta taistelevat paikastaan seuraavassa vaiheessa. Puolivälierät pelataan yhden ottelun eliminointiformaatissa, mikä tarkoittaa, että häviäjä joutuu poistumaan turnauksesta.

EM kisat 2024 puolivälierät otteluohjelma:

5. heinäkuuta 2024, – Voittaja-ottelu 39 – Voittaja-ottelu 37, MHPArena, Stuttgart
5. heinäkuuta 2024, Voittaja-ottelu 41 – Voittaja-ottelu 42, Volksparkstadion, Hampuri
6. heinäkuuta 2024, Voittaja-ottelu 43 – Voittaja-ottelu 44, Olympiastadion, Berliini
6. heinäkuuta 2024, Voittaja-ottelu 40 – Voittaja-ottelu 38, Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf

EM kisat 2024 välierät otteluohjelma

EM-kisojen välierissä on mukana enää turnauksen 4 parasta joukkuetta. Samalla jännitys tiivistyy, sillä näiden välieräparien voittajat etenevät EM-kisojen finaaliin.

Välierävaihe on viimeinen ennen jalkapallon EM-kisojen finaalia. Turnauksessa ei pelata pronssiottelua, joten häviäjien matka päättyy ja vain kaksi parasta mittelevät EM-kisojen finaalissa.

Katso EM Välierät ottelut ja aikatalut alapuolelta:

9. heinäkuuta 2024 kello 21:00, Voittaja-ottelu 45 – Voittaja-ottelu 46, Allianz Arena, München
10. heinäkuuta 2024 kello 21:00, Voittaja-ottelu 47 – Voittaja-ottelu 48, Westfalentsadion, Dortmund

EM kisat 2024 finaali aikataulu

Jalkapallon EM finaali pelataan sunnuntaina 14. heinäkuuta.

EM-kisojen finaali on turnauksen huipentuma, jossa kaksi parasta joukkuetta kohtaavat toisensa taistelussa mestaruudesta. Finaali pelataan yhdessä ottelussa ja voittaja kruunataan Euroopan mestariksi.

Jalkapallon EM Finaali 2024 pelataan sunnuntaina 14. heinäkuuta 2024 Berliinissä legendaarisella Olympiastadionilla, joka vetää sisäänsä yli 70.000 jalkapallofania. EM Finaali alkaa klo 21:00 Suomen aikaa, ja se on muiden otteluiden tapaan nähtävissä Ylen kanavilla ja Yle Areena -palvelusta netin kautta.

Jalkapallon EM kisat 2024 finaali aikataulu:

14. heinäkuuta 2024 kello 21:00, Voittaja-ottelu 49 – Voittaja-ottelu 50, Olympiastadion, Berliini

Paljonko on Jalkapallon EM-kisojen 2024 palkintorahat?

Kaikki EM-turnaukseen edenneet joukkueet tulevat tienaamaan osallistumisestaan sievoisen summan palkintorahaa. Alapuolelta löydät bonukset, joita on luvassa turnauksessa pärjäämisestä:

  • Voittaja: 8 000 000 €
  • Toinen sija: 5 000 000 €
  • Pääsy välieriin: 4 000 000 €
  • Pääsy puolivälieriin: 2 500 000 €
  • Pääsy pudotuspelien 16 parasta vaiheeseen: 1 500 000 €
  • Lohkovaihessa yhden pelin voitosta: 1 000 000 €
  • Lohkovaiheessa tasapelistä: 500 000 €
  • Pääsy EM-turnaukseen: 9 250 000 €

Huippusuorituksella yksi maa voi tienata EM-lopputurnauksessa jopa 28 250 000 euroa, mikä on kuitenkin hieman maltillisemmin kuin edellisistä EM-kisoista. Minimisumma on sekin ihan tuntuva, jopa 9 250 000 euroa. Rahat maksetaan osallistujamaan jalkapalloliitolle, joka päättää niiden käyttökohteista.

Seuraavissa osioissa pääset tutustumaan tarkemmin Jalkapallon EM 2024 otteluohjelmaan ja pudotuspelien ottelupareihin. Voit myös hypätä tarkastamaan parhaat kasinobonukset ja napata lisäjännitystä koko kisojen ajaksi.

Jalkapallon EM-kisojen pelipaikat ja stadionit

Jalkapallon EM-kisojen pelipaikat ja stadionit sijaitsevat tällä kertaa ympäri Saksaa ja pelejä pelataan monilla erittäin historiallisilla areenoilla, kuten Bonuskoodien seuraavasta tietopaketista selviää.

Tärkein stadioni on itseoikeutetusti kaikkien tuntema Berliinin Olympiastadion, jossa pelataan Jalkapallon EM-kisojen finaali. Historiallinen stadion otettiin käyttöön jo vuonna 1936, joten ei heti uskoisi että se on EM-kisojen tämänvuotisista pelipaikoista vasta 4. vanhin.

Turnauksen stadioneista eniten päiviä nähnyt on Kölnin RheinEnergie Stadion, joka otettiin käyttöön jo vuonna 1923. Katsojien onneksi jo yli 100-vuotiasta pyhättöä on vuosien varrella kunnostettu useampaan kertaan.

Pohjoisimpana ja kauimpana muista pelipaikoista sijaitsee Hampurin Volksparkstadion. Satamakaupungin areena ei ole jäin suuri, sillä se vetää sisäänsä vain 51 500 katsojaa.

Eteläisin stadioni löytyy Munchenista, jossa pelataan myös toinen turnauksen välieräotteluista. Munchenin Allianz Arena vetää sisäänsä noin 75 000 fania.

Jalkapallon EM-kisojen 2024 yleisökapasiteetiltaan suurin on Dortmundissa sijaitseva Westfalenstadion, joka vetää sisäänsä yli 81 tuhatta silmäparia. Areena tunnetaan Borussia Dortmundin kotistadionina ja täällä pelataan toinen turnauksen välieräotteluista.

Alapuolelta löydät kaikki jalkapallon EM 2024 kisojen stadionit ja niiden yleisökapasiteetit:

  • Berliini, Olympiastadion, kapasiteetti 74 461 katsojaa
  • Munchen, Allianz Arena, kapasiteetti 75 024
  • Dortmund, Westfalenstadion, kapasiteetti 81 359
  • Gelsenkirchen, Arena AusSchalke, kapasiteetti 54 740
  • Frankfurt, Deutche Bank Park, kapasiteetti 54 697
  • Stuttgart, MHPArena, kapasiteetti 54 244
  • Hampuri, Volksparkstadion Hamburg, kapasiteetti 52 245
  • Dusseldorf, Esprit Arena, kapasiteetti 51 031
  • Köln, RheinEnergie Stadion, kapasiteetti 49 827
  • Leipzig, Red Bull Arena, 42 959

Lue lisää EM 2024 osallistujamaista

Kaikki EM 2024 osallistujamaat on nyt nimetty virallisten EM 2024 karsintojen ja UEFA kansojen liigan perusteella. Yhteensä mukana on 24 maata, josta keräsimme hieman lisätietoa tähän osioon.

Jalkapallon EM-kisojen menestynein maa on isäntämaa Saksa, joka on nähty EM-kisoissa ennen tätä jopa 13 kertaa. Saksa on voittanut Euroopan Mestaruuden kolmesti, mutta edellisestä (1996) on jo lähes 30 vuotta.

Hallitsevana mestarina kisoihin lähtee Italia, joka voitti koronapandemian sekoittamat EM2020 kisat vuonna 2021. Muista 2000-luvulla Euroopan Mestaruuteen yltäneistä maista mukana ovat Portugali (2016), Ranska (2000) ja Espanja (2008 ja 2012).

Vähiten EM-esiintymisiä on Albanialla (1kpl), Slovenialla (1kpl) ja debytantti Georgialla, joka nappasi Kansojen Liigasta maan ensimmäisen kisapaikan EM-lopputurnaukseen.

Alapuolelta löydät kaikki EURO 2024 turnauksessa nähtävät maat:

  • Saksa
  • Belgia
  • Portugali
  • Ranska
  • Espanja
  • Skotlanti
  • Turkki
  • Itävalta
  • Englanti
  • Unkari
  • Slovakia
  • Albania
  • Tanska
  • Alankomaat
  • Romania
  • Sveitsi
  • Serbia
  • Italia
  • Slovenia
  • Tšekki
  • Kroatia
  • Puola
  • Ukraina
  • Georgia

Jalkapallon EM kisat 2024 televisiointi

Jalkapallon EM-kisat 2024 televisiointi on kotimaisen yleisradioyhtiö YLE:n käsialaa. Meille jalkapallofaneille tämä tarkoittaa sitä että kaikki ottelut on katsottavissa ilmaiseksi.

Vielä tätä kirjoittaessa ei ollut täysin selvää miten ottelulähetykset studioineen tullaan toteuttamaan, mutta uskomme että Yle näyttää suorana toisella kanavallaan otteluita jokaisena pelipäivänä.

Tämän lisäksi päällekkäisiä otteluita olisi mahdollista seurata suorana live-striiminä Yle Areenasta.

Tarkennamme tätä osiota sitä mukaa kun lisää tietoa kisojen televisioinnista julkaistaan.

Jalkapallon EM Vedonlyönti - Katso EM-kisat vedonlyöntivihjeet

Jalkapallon EM vedonlyönti kannattaa aloittaa lukemalla asiantuntijoiden vetovihjeet.

Jalkapallon EM kisat vedonlyönti on paras tapa lisätä otteluiden jännitystä. Nyt kun Huuhkajat ei ole mukana turnauksessa, voimme hyvin mielin asettaa vetoja muiden maiden puolesta.

Bonuskoodien tiimi seuraa tapahtumia ja nostamme tänne meidän EM-kisat vedonlyöntivihjeet turnauksen aikana.

Bonuskoodien EM kisat vedonlyönti vihjeet #1

Voitollisessa vedonlyönnissä tärkein seikka on etsiä mahdollisimman korkeat kertoimet. Paras vihje onkin vertailla tähän artikkeliin listatut EM 2024 kertoimet useilta eri sivustoilta ja etsiä omalle vetolapulle aina mahdollisimman korkea EM 2024 kerroin.

Kumppanimme sekä monet uudet vedonlyöntisivustot tarjoavat myös korotettuja kertoimia turnauksen aikana, jotka tarjoavat paremman mahdollisuuden voittaa.

Alkusarjan otteluissa nähdään paljon tasoeroja huippumaiden ja ennakkoon heittopusseina pidettyjen maiden välillä. Näissä otteluissa jalkapallon EM kisat kertoimet todennäköiselle voittajalle on kovin matala, eikä se näin ollen houkuttele pelaamaan.

Sen sijaan meidän jalkapallon EM vedonlyönti vihje on spekuloita tällaisen ottelun lopputulemaa mielummin maalimäärä tai tasoitusvedolla ja näin pääsee jännittämään maaleja koko pelin ajan.

Esimerkiksi turnauksen avauspäivän Saksa – Skotlanti -ottelussa isäntämaa oli kertoimien valossa huima ennakkosuosikki ja Saksan voitto tarjosi kertoimeksi vain 1.25. Toisaalta vierasjoukkue Skotlannin jalkapallo EM kisat kertoimet (~10.00) eivät nekään juuri lämmittäneet, sillä emme uskoneet ruutupaitojen voittoon.

Bonuskoodien EM kisat vedonlyönti vihjeet #2

Saksan yli 2.5 maalia kerroin oli 1.72 (Jet10) ja Saksan vähintään 2 maalin voitto palautti rahat 1.98 -kertaisena (Winsly). Muun muassa näillä vedoilla sai paremmin täytettä pelikassaan, kuin Saksan suoralla voitolla.

Lisäämme muita mielenkiintoisia pelikohteita turnauksen aikana, joten kannattaa pysyä kuulolla. Palaa artikkeliin ja katso uusimmet em jalkapallo kertoimet ja lyö vedot sisään esimerkiksi nopeasti valitsemalla pikakasinot.

Anna arvosana tästä sivusta klikkaamalla tähdistä.

Keskiarvo 4.7 / 5. Arvosanat yhteensä: 3