Jalkapallon MM 2022 – Katso MM-kisat vedonlyönti, parhaat kertoimet ja ohjelma

Jalkapallon MM vedonlyönti ja kertoimet vuoden 2022 kisoihin Qatarissa
Jalkapallon MM-kisat 2022 vedonlyönti ja kertoimet. Kuvalähde: FIFA

Jalkapallon MM-kisat 2022 vedonlyönti on alkanut. Tervetuloa seuraamaan Bonuskoodien kanssa kun Brasilian ja muun Etelä-Amerikan tähdet haastavat eurooppalaisia huippupelaajia Qatarissa.

Kokosimme kattavan MM jalkapallo vedonlyönti -aiheisen tietopaketin, josta löydät kaiken mitä sinun tarvitsee tietää. Löydät sivulta myös täysin ilmaisen 5 € bonusrahan vedonlyöntiin.

Vuoden 2022 jalkapallon MM-kisat, eli FIFA World Cup 2022, pelataan poikkeuksellisesti loppuvuodesta. Qatarissa pelattavat kisat potkaistiin käyntiin 20. marraskuuta kello 18:00 ja MM-finaali pelataan 18. joulukuuta 2022.

Siirry eri osioihin jalkapallon MM 2022 vedonlyönti -oppaassa klikkaamalla alta:

Tarkista parhaat MM jalkapallo kertoimet, otteluohjelma, aikataulu ja tulokset tältä sivulta. Kisojen kuluessa tarjoamme myös erikoiskertoimia ja kampanjoita, joiden avulla parannat mahdollisuuksiasi voittaa MM 2022 vedonlyönnissä. 

Löydät MM-kisat vedonlyönti -oppaasta kaikki osallistujat lohkoineen ja turnauksen edetessä ajankohtaisen MM-tulokset heti otteluiden jälkeen. Seuraamme tarkasti MM-vedonlyönti kertoimia ja esittelemme parhaat kertoimet jokaiseen otteluun.

Kannattaa tutustua myös meidän suosittelemiin MM-jalkapallo vedonlyönti bonuksiin, joita tarjoaa monet luotettavat sivustot.

Bonuskoodit.com suosikki MM 2022 vedonlyönti sivusto on iBet joka tarjoaa harvinaisen 100% nonsticky vedonlyöntibonuksen ja erikoiskertoimia aina MM-finaaliin asti. Tässä meidän suosittelemat parhaat edut ja kertoimet juuri nyt.

Klikkaa alta katsomaan casinoiden ja vedonlyöntisivustojen parhaat MM jalkapallo -kertoimet ennen turnauksen alkua, tai jatka lukemista ja nappaa vedonlyöntiin parhaat bonukset.

MM Jalkapallo kertoimet

Hyödynnä tarjoukset ja starttaa MM-kisa vedonlyönti vauhdilla bonusten kera!

Huomaa! Pääset myös sivun oikean laidan sisällysluettelosta eri osioihin.

Jalkapallon MM Vedonlyönti - Lue MM-kisat vedonlyöntivihjeet

Vedonlyönti ja veikkaus Jalkapallon MM Kisat 2022

Bonuskoodien tiimi on mukana MM kisat vedonlyönti -huumassa. Me lyömme myös itse vetoa otteluihin ja annamme tässä osiossa meidän vihjeet jalkapallon MM vedonlyöntiin.

Käännä katseet myös korotettuihin erikoiskertoimiin, joita esittelemme MM-kisojen aikana. Jalkapallon MM 2022 ennakkosuosikit löydät myös kertoimet-osiosta.

MM VedonlyöntibonuksetMM jalkapallo kertoimet

Tältä sivulta löydät muun muassa:

  • Korotetut voittajakertoimet
  • 5 € ilmaista bonusrahaa vedonlyöntiin
  • 5% cashbackin vedonlyöntiin koko kisojen ajaksi
  • Ryhmien/Lohkojen voittajakertoimet ja maalikuningas-kertoimet

Seuraamme tiiviisti muun muassa sitä, miten Euroopan parhaat maat, kuten Ranska, Englanti ja Italia kestävät Etelä-Amerikan pallotaitureiden, Brasilian ja Argentiinan, kyydissä.

Alkulohkoissa kohtaa yhteensä 32 joukkuetta, joten jännitettävää riittää jo ennen jatkopelejä. Jos haluat lisätä jännitystäsi kotisohvalla, se onnistuu parhaiten MM kisa vedonlyönnillä. Nappaamalla tämän artikkelin linkistä parhaat MM-vedonlyönti bonukset ja korkeimmat kertoimet parannat mahdollisuuksiasi voittaa.

MM-kisojen alkulohkoissa on jokaisessa yksi iso suosikki lohkon voittoon. Pitävätkö esimerkiksi Hollanti, Englanti, Argentiina ja Brasilia pintansa vai nähdäänkö yllätyksiä heti ensimmäisiltä kierroksilta lähtien? Muun muassa tätä voit spekuloida MM-kisa vedonlyönnin kera. Tarjolla on paljon pelattavia kertoimia kaikkiin otteluihin.

MM-kisat vedonlyönti on erinomainen tapa lisätä otteluiden jännitystä nyt kun Huuhkajat eivät ole mukana menossa. Tutustu meidän suosittelemiin tarjouksiin aloita vedonlyönti suuremmalla pelikassalla ja pelaa pidempään samalla rahalla.

Yksi MM jalkapallo 2022 vedonlyöntivihje on suunnata katseet voittajavetojen sijaan otteluiden maalimääriin. Alkulohkoissa on suuria suosikkeja, joiden voitolle ei suoraan saa kovin suuria kertoimia. Sen sijaan esimerkiksi suosikin yli 2.5 maalille tai koko ottelun yli 2 tai 3 maalille on usein tarjolla korkeita kertoimia.

Parhaat Jalkapallon MM 2022 vedonlyöntibonukset

Parhaat vedonlyöntibonukset Jalkapallon MM kisoihin 2022

Parhaat jalkapallon MM 2022 vedonlyöntibonukset on paras tapa nostaa oman pelitilin saldoa ja tehdä MM-kisa vedonlyönnistä voitollista. Kisojen aikana vedonlyöntiyhtiöt kilpailevat uusista pelaajista vieläkin kovemmin, mikä näkyy parempina bonuksina ja MM erikoisbonuksina.

Bonukset jalkapallon MM-kisoihin kannattaa napata meidän suosittelemalta sivustolta, jotta tiedät varmasti pelaavasi turvallisessa ja luotettavassa paikassa. Alta löydät kaikki meidän mielestämme parhaat vedonlyöntibonukset jalkapallon MM 2022 kisoihin:

MM-kisat

Vedonlyönti

Ilmaisvedot

  • Minimitalletus bonukselle on 10 €
  • Talletus + bonus tulee kierrättää 6x yli 2.0 kertoimella 30 päivässä
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 150 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • iBet:ltä erinomaiset kertoimet
  • MM-kisoissa 5% cashback
  • Ota heti 100% non-sticky bonus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Syötä koodi: SKOODITCUP2022 rekisteröinnissä ja aktivoi sen jälkeen bonukset-osiosta
  • Bonus on kierrätettävä 20x vähintään 1.5 ja enintään 3.5 kertoimella 30 päivän kuluessa
  • Suurin panos kierrätyksen aikana 200 €, suurin voitto 10x bonus
  • Minimitalletus 10 € - K18

Bonusehdot

BONUS 125% 250 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • BiamoBetille uniikki 125% veikkausbonus
  • Bonuskoodi: SKOODITCUP2022
  • Tämä etu vain meiltä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Lyö vähintään 10 € veto kertoimella 1.5 ja saat 20 € yllätysvedon
  • Yllätysveto asetetaan automaattisesti satunnaiseen kohteeseen
  • Yllätysvedon nettovoitto on käteistä ilman kierrätystä
  • Pienin talletus on 20 € - K18

Bonusehdot

BONUS 20 € yllätysveto

ILMAISKIERROSTA -

  • Ota Betkwiff yllätysveto itsellesi
  • Kertomien yllätysbuusteja 5 - 2 000x
  • Lyö 10 € veto, saat 20 € yllärivedon
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talleta ja panosta väliltä 10 € - 30 € 1.5 kertoimella ja saat saman suuruisen ilmaisvedon
  • Ilmaisveto on voimassa 7 vuorokautta, ilmaisvedon nettovoitto käteisenä
  • Ilmaisvedossa minimikerroin 1.50 singleen, ja 2.00 yhdistelmävetoon
  • K18

Bonusehdot

BONUS 30 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • Nappaa jopa 30 € ilmaisveto
  • Aseta veto 1,5 kertoimella
  • Saat talletusta vastaavan ilmaisveto
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätysvaatimus talletuksella sekä bonuksella on 10-kertainen
  • Pienin kerroin kierrätyksen aikana on 1.4
  • Minimitalletus 20 € - K18

Bonusehdot

BONUS 100% 500 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Tuplaa talletus vetoihin tästä
  • MyStake tarjoaa vedot myös kryptoina
  • Katso harvinaisten pelien valikoima
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Panosta talletus kerran 1.5 kertoimella ja saat bonuksen
  • Bonuksen kierrätys on 5x(talletus+bonus) - singlet 2.0 kerroin, yhdistelmä 1.5 kerroin/kohde
  • Pienin talletus on 20 € ja maksimipanos 50 € per veto
  • Osa vetotyypeistä ei vaikuta kierrätykseen, joten lue ehdot ennen vetoja - K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Betinialla iso vedonlyöntibonus
  • Tuplaa talletus vetoihin 200 € asti
  • Tarjolla viikoittaisia bonuksia
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • 5 € ilmaiseksi vedonlyöntiin kun avaat tilin rekisteröintilomakkeesta
  • Bonus + talletus tulee kierrättää 8-kertaisesti yli 1,8 kertoimella
  • Minimitalletus 20 euroa
  • K18

Bonusehdot

BONUS 110% 150 € asti

ILMAISKIERROSTA 5 € ilmaiseksi

  • b-Bets uniikki 110% bonus vetoihin
  • 5 € ilmaiseksi rekisteröintilomakkeelta
  • Nämä huikeat edut vain meiltä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Pienin talletus bonuksen saamiseksi on 20 €
  • Kierrätysvaatimus on 5-kertaa talletus + bonus
  • Kierrätykseen on varattu 30 päivää, minimikerroin 1,5
  • K18

Bonusehdot

BONUS 120% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Vain meiltä 120% etu vetoihin
  • Nucleonbetillä kattava vedonlyönti
  • Juuri julkaistu - kokeile nyt
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talleta 10 - 100 € ja panosta talletus 5x vähintään 1.5 kertoimella ja saat 100% ilmaisvedon
  • Lyö ilmaisveto vähintään 3 kohteen yhdistelmävetoon
  • Ilmaisvedon voitot maksetaan nettovoittona ja käteisenä
  • Voit lunastaa bonukset Skrill- ja Neteller-talletuksilla - K18

Bonusehdot

BONUS 100 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • TonyBet vedonlyönti pieksee monet muut
  • Voita 1 000 € ilmasveto ilmaisvakiosta
  • Nappaa jopa 100 € ilmaisveto
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talleta väliltä 10 € - 100 € niin saat yhtä suuren ilmaisvedon
  • Saat vedon kun kohteesi vähintään 1,5 kertoimella on ratkennut
  • Ilmaisvedon nettovoitot ovat käteistä
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • Mr Green tarjoaa 100 € ilmaisvedon
  • Voitot käteistä ilman kierrätystä
  • Mr Green nyt ilman tiliä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot

Vedonlyöntisivustojen lisäksi bonuksia on tarjolla nettikasinoille, jotka tarjoavat myös vedonlyöntiä. Jos bonukset eivät ole sinulle kovin tuttuja, niin lue lisätietoja vedonlyöntibonukset-sivultamme.

Erikoisbonukset Jalkapallon MM 2022 vedonlyöntiin

Tästä alta löydät kaikki erikoisbonukset MM-vedonlyöntiin, jotka voivat olla vain hetken voimassa, esimerkiksi ennen kisojen alkua.

Tarjolla on mm. 5% cashback kisohin, 5 € ilmaisraha kisoihin rekisteröitymällä ja iso 150% vedonlyöntibonus koko kisojen ajaksi.

iBet tarjoaa 5% cashbackin MM-kisoihin uusille ja vanhoille pelaajille.

Ota 5% cashback MM vedonlyöntiin iBetiltä
  1. Avaa tili iBetille, jos sinulla ei ole jo sitä. Tarjolla on myös 100% nonsticky bonus 150 € asti.
  2. Aktivoi iCash-tarjous ”Palkinnot osiosta”
  3. Saat viikottaisen 5% käteispalautuksen nettotappioista. Minimipalautus 5 € ja maksimi 200 € per viikko. Palautusta saa käteisellä tehdyistä vedoista. Lue tarkat ohjeet kampanjasivulta.

Biamobet tarjoaa uniikin 125% talletusbonuksen koko kisojen ajaksi.

Talletusbonus Biamobetillä tulee kierrättää 20-kertaisesta, vähintään 1.50 kertoimella.

Tahtoisitko lisää ilmaista pelattaa MM kisojen vedonlyöntiin? Nappaa siis b-Bets vedonlyönti ja kasinosivuston 5€ ilmaisraha sekä hyvä talletusbonus.

  • Klikkaa tästä b-Bets sivustolle
  • Huomaa: Käytä normaalia rekisteröitymistä, ei Trustlyn nopeaa talletusta (tässä kohtaa)
  • Rekisteröidy ilmaiseksi ja saat 5€ täysin ilmaiseksi
  • b-Bets tarjoaa myös talletusbonuksen joka on 110% 150 € asti

b-Bets vedonlyöntibonus MM-kisojen ajan tulee kierrättää 8-kertaisesti vähintään 1,80 kertoimella.

Vinkki: laita tämä sivu talteen selaimen kirjamerkkeihin. Näin löydät kisojen aikana nopeasti parhaimmat bonukset.

Jalkapallon MM 2022 kertoimet - Katso parhaat MM jalkapallo 2022 kertoimet

Kertoimet MM Jalkapallo 2022 kisat

Jalkapallon MM-kisat vedot kannattaa tehdä mahdollisimman korkeilla kertoimilla. Me etsimme parhaat MM-jalkapallo kertoimet puolestasi ja löydät ne helposti tästä artikkelista.

Klikkaa alla olevasta napista Qatarin MM-kisojen eri kertoimiin.

MM-kisat voittajakertoimetMM Maalikuningas-kertoimetMM-kisat lohkovoittaja -kertoimet

Turnaus on vedonlyöjille todellista juhlaa, sillä vedonlyöntiyhtiöt tarjoavat otteluihin paljon tavallista enemmän erikoiskertoimia sekä ilmaisvetoja. Esimerkiksi Mr Green ja iBet tarjoavat jokaiseen otteluun yli 100 pelikohdetta sekä korotettuja MM 2022 kertoimia turnauksen edetessä.

Bonuskoodit.com seuraa turnausta ja seuraavaan osioon poimimme ajankohtaiset ja mielenkiintoiset kertoimet MM 2022 jalkapalloon. Mikä maa on sinun veikkauksesi jalkapallon MM 2022 kisojen mestariksi?

Viritä kisakatsomon jännitys kattoon ja osoita futistietämyksesi kaveriporukalle nappaamalla kiinni parhaat MM-kertoimet kisojen aikana. Tarjolla on muun muassa seuraavia erikoisvetoja jokaiseen otteluun:

  • Tehdäänkö ottelussa oma maali?
  • Kulmapotkujen määrä
  • Rikkeiden, eli keltaisten ja punaisten korttien määrä
  • Tuleeko ottelussa rangaistuspotku, ja monta muuta erikoisvetoa.

Mielenkiintoiset MM kisat -vedonlyöntikohteet löydät lähempänä otteluiden alkua. Tätä artikkelia tehdessä kohteita oli avoinna reilu 100 per ottelu, mutta esimerkiksi kortteja tai maalintekijöitä koskevia kertoimia ei vielä ole tarjolla.

Keräämme tähän poimintoja hyvistä kertoimista, jotka löytyvät meidän omalta Jalkapallon MM 2022 vedonlyöntilapulta:

  • Qatar – Ecuador: Ecuador voittaa varsinaisella peliajalla – kerroin: 2.05 (osui)
  • Brasilia – Serbia: yli 3,5 maalia – kerroin: 3.10 (ei osunut)
  • Brasilia – Serbia: Brasilia yli 2,5 maalia – kerroin: 2.90 (ei osunut)
  • Englanti – Iran: Englanti -1,5 (voittaa vähintään 2 maalilla) – kerroin: 1.96 (osui)
  • Lohko E: Lohkon voittaja: Saksa – kerroin 2.15

Jos haluat lyödä vetoa suosikkiesi puolesta koko turnauksen ajalle, se on mahdollista MM-kisojen voittajavedoilla. Voit veikata esimerkiksi lohkojen voittajia, TOP-3 maita tai koko turnauksen voittajaa. Koko turnauksen kestävät MM-kertoimet ovat avoinna myös otteluiden edetessä.

Kertoimet - Maalikuningas Jalkapallon MM 2022 kertoimet

Katso MM jalkapallo 2022 maalikuningas kertoimet

Maalikuningas MM 2022 kertoimet ovat pelattavissa koko kisojen ajan. Kertoimet liikkuvat maalimäärien mukana, mutta ennen kisojen alkua suosikki maalikuninkaaksi on Englannin Harry Kane kertoimella 9.00.

Kannattaa myös katso MM-erikoisbonukset osiosta myös mahdollisiä erikoisbonuksia maalintekijävetoihin.

Kane ei tehnyt ensimmäisessä otelussa maalia, ja muuta ovat paukuttaneet häkkejä. Tämän johodostä MM-maalikuningas kertoimet vaihtuvat jatkuvasti ja kovimmaksi haastajaksi ovat nousseet, Richarlison, ja Kylian Mbappe.

Muita kärkipään maalintekijöitä uskotaan olevan Neymar, jolle iBet tarjoaa kisojen ajan normaalia korkeamman kertoimen (katso taulukosta). Ja tietenkin tutut legendat Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo. Raheem Sterling, joka teki 2 maalia ensimmäisessä ottelussa, saa edelleenkin 35.00 kertoimen tätä kirjoittaessa, pitäisikö se napata?

Ketä maalintekijöitä sinä aiot veikata MM-kisat vedonlyöntikupongeillasi?

Lista kaikista MM 2022 maalinkuningas -kertoimista: (tarkistettu 25.11. klo 08:15)

Paras maalintekijä – MM 2022Tehdyt maalitKerroin
Richarlison (Brasilia)26.00
Harry Kane (Englanti)019.00
Kylian Mbappé (Ranska)19.00
Lionel Messi (Argentiina)111.00
Neymar (Brasilia)017.00 (iBetiltä 18.70)
Oliver Giroud (Ranska)212.00
Ferran Torres (Espanja)215.00 (STSbet)
Raheem Sterling (Englanti)235.00
Cristiano Ronaldo (Portugali)113.00
Bukayo Saka (Englanti)217.00
Lautaro Martinez (Argentiina035.00
Romelu Lukaku (Belgia)080.00
Cody Gakpo (Hollanti)130.00
Alvaro Morata (Espanja)135.00
Enner Valencia (Ecuador)235.00
Memphis Depay (Hollanti)050.00
Vinicius Jr (Brasilia)030.00
Antoine Griezman (Ranska)080.00
Diogo Jota (Portugali)050.00
Jack Gearish (Englanti)180.00

Nappaa tästä parhaat vedonlyöntibonukset MM-maalikuningas -vetoihin.

Parhaan maalintekijän, eli topscorerin, lisäksi voit lyödä vetoa muun muassa Kultainen Pallo ja Kultainen Kenkä -palkintojen voittajista, eniten maalisyöttöjä haalineista pelaajista sekä jokaisen maan sisäisen pistepörssin voittajista.

Kertoimet - lohkovoittajat - Jalkapallon MM 2022 kertoimet

Lohkovoittajakertoimet Jalkapallon MM Kisat 2022 FIFA Qatar

Yksi tapa nauttia turnauksesta on asettaa vetoja lohkojen voittajille. Nämä vedot eivät kuole ensimmäiseen epäonniseen maaliin tai otteluun, vaan jännitystä riittää pidemmälle. Katso alapuolelta parhaat MM jalkapallo kertoimet lohkovoittajille, jotka on tarkistettu 25.11.2022 klo 08:18.

Lohko A voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
AHollanti1.22
ASenegal20.00
AEcuador4.25
AQatar80.00
MM 2022 Ryhmä A kertoimet

Lohko B voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
BEnglanti1.14
BWales10.00
BUSA7.00
BIran125.00
MM 2022 Ryhmä B kertoimet

Lohko C voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
CArgentiina2.45
CMeksiko4.50
CPuola4.75
CSaudi-Arabia4.40
MM 2022 Ryhmä C kertoimet

Lohko D voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
DRanska1.18
DTanska5.50
DTunisia25.00
DAustralia65.00
MM 2022 Ryhmä D kertoimet

Lohko E voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
EEspanja1.28
ESaksa8.50
EJapani5.80
ECosta Rica200.00
MM 2022 Ryhmä E kertoimet

Lohko F voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
FBelgia1.49
FKroatia4.20
FMarokko10.00
FKanada15.00
MM 2022 Ryhmä F kertoimet

Lohko G voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
GBrasilia1.12
GSerbia31.00
GSveitsi7.00
GKamerun81.00
MM 2022 Ryhmä G kertoimet

Lohko H voittajakertoimet – Jalkapallon MM-kisat 2022:

LohkoMaaKerroin lohkovoitolle
HPortugali1.30
HUruguay4.75
HGhana35.00
HEtelä-Korea12.00
MM 2022 Ryhmä H kertoimet

Kovia ylikertoimia ei lohkovoittajista löydy. Mutta kuten tiedetään, jokainen matsi alkaa tasapelistä, niin kisoissa voi tulla myös kovia yllätyksiä. Pistä lohkovoittajakertoimet sisään vaikka iBetin mainiolla vedonlyöntibonuksella alta.

Jalkapallon MM 2022 voittajakertoimet

Voittajakertoimet jalkapallon MM kisat 2022

Tälle osiolle listaamme parhaat jalkapallon MM 2022 voittajakertoimet turnauksen aikana. Tiimimme seuraa kertoimien muutoksia kisojen edetessä ja listausta päivitetään aktiivisesti. Siksi paras tapa pysyä kärryillä suosikeista on ottaa tämä artikkeli seurantaan ja palata tarkistamaan korkeimmat MM voittaja kertoimet tasaisin väliajoin.

Kannattaa myös katsoa MM-erikoisbonukset -kohdasta uniikkeja bonuksia ja korotettuja kertoimia kisoihin. Niitä päivitellään sitä mukaa kun tarjouksia ilmestyy.

Turnauksen alla voittajasuosikki on Brasilia kertoimella 3.30 (iBetillä korotettu 3.45) ja kovimmat haastajat ovat Argentiina (6.25) sekä vuoden 2018 mestari Ranska (9.50).

iBet on korottanut kärkimään Brasilian kertoimet korkeammaksi ja sille saa juuri nyt 4.50 kertoimen. Tarjolla on myös muita korotettuja kertoimia. Saat ne klikkaamalla alta iBetille, ja lyömällä vedot ”Korotettu kerroin”-osiossa.

Suomen Huuhkajilla on vielä matkaa että olemme mukana maailmanmestaruustaistossa, mutta Euroopan maista ovat mukana muun muassa Tanska (voittajakerroin: 35.00), Saksa (14.00), Englanti (9.00) sekä Hollanti (14.00) ja monta muuta.

Alapuolelta löydät päivitetyt jalkapallon MM 2022 voittajakertoimet, jotka elävät turnauksen aikana.

Kaikki MM jalkapallo voittajakertoimet: (päivitetty 25.11.2022 klo 08:23) . Top 2 kertoimet STSbetiltä.

MaaMM 2022 VoittajakerroinTop 2 kerroin
Brasilia3.30 (3.45 iBetiltä)2.35
Argentiina9.505.50
Ranska7.503.85
Englanti7.504.40
Espanja7.504.00
Saksa25.0011.00
Hollanti13.006.00
Portugali12.006.00
Belgia20.007.00
Tanska45.0015.00
Kroatia65.0020.00
Uruguay40.0019.00
Senegal150.0050.00
Serbia100.0030.00
Sveitsi91.0035.00
USA200.0040.00
Puola200.0035.00
Meksiko100.0035.00
Kamerun750.0080.00
Marokko180.0070.00
Japani100.0070.00
Kanada200.0067.00
Wales300.0050.00
Etelä-Korea250.0080.00
Ecuador100.0040.00
Ghana350.0080.00
Qatar1000.00251.00
Australia500.00151.00
Iran750.00200.00
Tunisia500.00150.00
Saudi-Arabia250.00100.00
Costa Rica1000.00250.00

Siinä oli MM jalkapallo kertoimet koko turnauksen voittajalle. Kenen kelkassa sinä ratsastat loppuun asti?

Jalkapallon MM-kisat alkaa, mitä, missä, milloin?

Lue milloin, missä ja miten FIFA 2022 World Cup jalkapallon MM-kisat pelataan

Milloin jalkapallon MM-kisat alkaa?

Jalkapallon MM 2022 kisat alkaa 20.11.2022 klo 18:00 Qatar – Ecuador -ottelulla Al-Bayt Stadionilla Qatarin Al Khorissa.

Missä jalkapallon MM-kisat pelataan?

Jalkapallon MM-kisat 2022 pelataan kokonaisuudessaan Qatarissa. Otteluita pelataan useissa kaupungeissa seuraavasti:

  • Lohkovaihe: Al-Khawr, Lusail, Doha, Al-Rayyan, Al-Wakra, Al-Khor
  • Pudotuspelien 16 parasta -vaihe: Al-Khawr, Lusail, Doha, Al-Rayyan, Al Wakra
  • Puolivälierät: Al-Kahwr, Lusail, Al-Rayyan, Doha
  • Välierät: Al-Khawr ja Lusail
  • Pronssiottelu: Al-Rayyan
  • Finaali: Lusail
Lue lisää MM-2022 pelipaikoista

Milloin jalkapallon MM-kisat 2022 pelataan?

Jalkapallon MM-kisat 2022 pelataan poikkeuksellisesti talvella 20.11. – 18.12.2022. Tämä johtuu isäntämaa Qatarin ilmastosta, joka olisi kesäaikaan liian kuuma turnauksen läpiviemiseen. Ensimmäinen ottelu pelataan 20.11.2022 ja siinä kohtaavat isäntämaa Qatar sekä Ecuador. Alapuolelta löydät muut MM 2022 turnauksen päivämäärät:

  • Lohkovaiheen pelejä pelataan 20.11. – 2.12.
  • Paras 16:sta pudotuspelit pelataan 3.12. – 6.12.
  • Puolivälierät pelataan 9.12. – 10.12.
  • Välierät pelataan 13.12. – 14.12.
  • Pronssiottelu pelataan 17.12. 
  • Jalkapallon MM-kisojen Finaali pelataan sunnuntaina 18.12.
MM-kisat otteluohjelmaLohkovaiheen otteluohjelmaPudotuspelit 16 Parasta otteluohjelmaPuolivälierät otteluohjelmaVälierät otteluohjelmaFinaalin aikataulu

Mitkä maat ovat mukana jalkapallon MM-kisoissa 2022?

2022 MM-kisoissa on mukana yhteensä 32 joukkueetta. Kisoihin karsittiin virallisten MM-karsintalohkojen ja pudotuspelien kautta kuudessa eri jalkapallofederaatiossa ympäri maailman. Jalkapallon MM-kisoissa 2022 pelaavat maat näet klikkaamalla alta.

Lue lisää MM-2022 osallistujamaista

Mistä voin katsoa Jalkapallon MM-kisoja?

Jalkapallon MM-kisoissa pelataan yhteensä 64 ottelua jotka televisioidaan Suomessa usealla eri kanavalla. Yle näyttää suorana 42 ottelua ja MTV3 20 ottelua ja Sub 2 ottelua. Jos et ole telkkarin äärellä, niin kannattaa myös surffata Yle Areenaan sekä MTV Katsomon verkkosivuille tai applikaatioihin katsomaan otteluita.

MM-kisoja voi tietenkin seurata myös maksullisilla urheilukanavilla, sekä eri suoratoistopalveluissa ja striimeissä. C More näyttää 22 ottelua (samat jotka näkyvät MTV3:lla ja Sub:illa).

Lue lisää MM kisat 2022 televisioinnista

Mitkä ovat jalkapallon MM-kisojen kertoimet vedonlyöntiin?

MM-kisat ovat vedonlyönnissä yksi vuoden kohokohtia, joten tarjolla on poikkeuksellisen laajat kertoimet kaikkiin otteluihin. Tästä artikkelista löydät ajan parhaat MM-kisa kertoimet turnauksen aikana. Päivitämme kertoimia aktiivisesti otteluiden edetessä.

Katso MM 2022 kertoimetKatso MM jalkapallo vedonlyönti ja bonukset

Mistä voin ostaa lippuja ja matkoja jalkapallon MM-kisoihin?

Kansainvälinen jalkapalloliitto FIFA järjesti MM-kisojen lippuarvonnan alkuvuonna 2022. Nyt lippuja on vielä myynnissä ”Last Minute Sales”-myynnissä FIFA:n sivuilla täällä. Lippuja ja matkoja jalkapallon MM-kisoihin voi ostaa joidenkin matkatoimistojen kautta ja jälleenmyyntinä lippuja välittävistä palveluista.

Miten jalkapallon MM-kisat pelataan?

Jalkapallon MM-kisat sisältää yhteensä 64 jännittävää ottelua ja ne alkavat lohkovaiheella. Lohkoja on kahdeksan ja jokaisessa lohkossa neljä joukkuetta. Kaikki joukkueet pelaavat kerran toisiaan vastaan, eli kukin joukkue pelaa kolme ottelua. Alkulohkon otteluista saa pisteitä seuraavasti:

  • Voitto: 3 pistettä
  • Tasapeli: 1 piste
  • Tappio: 0 pistettä

Lohkojen kaksi parasta jatkavat turnauksessa eteenpäin kohti MM-pudotuspelejä. Pudotuspelit toimivat äkkikuolema-periaatteella, eli pelin voittaja jatkaa eteenpäin ja häiväjää odottaa kotiinpaluu. Pudotuspeli-otteluissa pelataan tarvittaessa 15+15min lisä-aika ja mahdolliset rangaistuspotkut.

Pudotuspelit alkavat 16 parasta -vaiheella, joka alkaa 3.12.2022 ja päättyy 6.12.2022.

Tämän jälkeen pelataan MM-puolivälierät 9.12. – 10.12.2022. Puolivälierien voittavat jatkavat välieriin.

MM-välierät pelataan 13.12. – 14.12.2022. Välierien voittajat selvittävät tiensä finaaliin ja häviäjät pronssiotteluun. Pronssiottelu pelataan 17.12. ja Virallinen FIFA Jalkapallon MM-2022 finaali pelataan sunnuntaina 18.12.2022 Lusail Stadionilla Lusoilissa, Qatarissa.

EM-kisoista poiketen jalkapallon MM-kisoissa pelataan sekä Finaali että Pronssiottelu.

Kaikki osallistujamaat ansaitsevat MM-kisa bonuksia eli rahapalkintoja sijoituksensa perusteella. Bonukset ovat huomattavia, sillä yhteensä jaossa on jopa 440 miljoonaa dollaria. Alapuolelta löydät listan rahapalkkiosta jonka joukkue saa perustuen sijoitukseen kisoissa:

Sijoitus 2022 MM-kisoissaPalkintoraha (USD)
Lohokovaihe9 000 000 $
16 parasta -vaihe13 000 000 $
Puolivälierät17 000 000 $
Neljäs sija25 000 000 $
Kolmas sija27 000 000 $
Toinen sija30 000 000 $
Voittaja42 000 000 $
Jalkapallon MM 2022 palkintorahat. Joukkue saa yhden palkintorahan perustuen sijoitukseen kisoissa.

Bonuksina maksettujen rahojen käyttämisestä ja jakamisesta päättää jokaisen maan jalkapalloliitto.

Rahapalkinnon lisäksi Maailmanmestarijoukkue pääsee nostamaan haluttua voittopokaalia Coupe du Monde:a

Jalkapallon MM-kisojen pelipaikat ja stadionit

Futiksen MM-kisat pelataan Qatarissa 5 eri kaupungissa ja 8:lla eri stadionilla

Esittelemme nyt tarkemmin kaikki kaupungit sekä areenat, joissa MM-kisa 2022 otteluita pelataan. MM-kisoja isännöi Qatar ja kaikki ottelut järjestetään 5:ssä eri kaupungissa, kahdeksalla eri stadionilla.

MM-lohkopelit pelataan seuraavissa kaupungeissa:

  • Lohko A: Doha ja Al-Khawr
  • Lohko B: Doha, Al-Khawr ja Al-Rayyan
  • Lohko C: Doha ja Lusail
  • Lohko D: Doha ja Al-Wakra
  • Lohko E: Doha, Al-Khawr ja Al-Rayyan
  • Lohko F: Doha, Al-Khawr ja Al-Rayyan
  • Lohko G: Doha, Lusail ja Al-Wakra
  • Lohko H: Doha, Lusail ja Al-Wakra

Dohassa pelejä pelataan kahdella eri stadionilla: Stadium 974 sekä Al-Thumaman stadionilla. Al-Rayyanissa pelataan Khalifan kansainvälisellä stadionilla, Kampusalueen Stadionilla (Education City Stadium) sekä Ahmad ibn Alin Stadionilla (vain neljännesvälierissä).

Al-Wakrassa pelataan Al-Janoubin stadionilla. Lusailissa pelataan Lusail Stadionilla ja Al-Khawrissa pelataan Al-Baitin stadionilla.

16 parasta, puolivälierät, välierät ja finaali pelataan seuraavissa kaupungeissa:

  • 16 parasta -vaihe: Al-Wakra, Doha, Al-Khawr, Al-Rayyan ja Lusail
  • Puolivälierät: Al-Khawr, Al-Rayyan, Doha ja Lusail
  • Välierät: Lusail ja Al-Khawr
  • Pronssiottelu: Al-Rayyan
  • MM-finaali: Lusail

Qatar järjestää jalkapallon 2022 MM-kisat ensimmäistä kertaa maan historiassa. Turnausta varten rakennettiin seitsemän uutta stadionia ja järjestelyihin on varattu ainakin 10 miljardia dollaria.

MM-kisoja pelataan siis yhteensä 8 eri stadionilla, joista 7 on upouusia. Alapuolelta löydät MM-kisojen stadionit ja niiden katsojakapasiteetit.

  • Lusailin stadion, Lusail – kapasiteetti 80 000 katsojaa
  • Al-Baitin stadion, Al-Khawr – kapasiteetti 60 000 katsojaa
  • Stadium 974, Doha– kapasiteetti 40 000 katsojaa
  • Al-Thumaman stadion, Doha – kapasiteetti 40 00 katsojaa
  • Khalifan kansainvälinen stadion, Al-Rayyan – kapasiteetti 45 416
  • Kampusalueen stadion (Education City Stadium), Al-Rayyan – kapasiteetti 40 000
  • Ahmad ibn Alin stadion, Al-Rayyan – kapasiteetti 40 000 katsojaa
  • Al-Janoubin stadion, Al-Wakra – kapasiteetti 40 000 katsojaa

Tällä hetkellä näyttäisi siltä että koronapandemia ei uhkaa MM-kisojen 2022 yleisömääriä, vaan kaikilla stadioneilla on käytössään täysi kapasiteetti.

Maat jotka osallistuvat jalkapallon MM 2022 -kisoihin

Täältä löydät kaikki 32 joukkuetta jotka tulevat pelaamaan Qatarin MM 2022 kisoissa (suluissa maan maailmanranking lohkoarvonnan aikana).

MM 2022 -kisoihin osallistuu seuraavat maat:

  • Qatar (isäntämaa, 65.)
  • Brasilia (1.)
  • Belgia (2.)
  • Ranska (3.)
  • Argentiina (4.)
  • Englanti (5.)
  • Espanja (7.)
  • Portugali (8.)
  • Meksiko (9.)
  • Alankomaat (10.)
  • Tanska (11.)
  • Saksa (12.)
  • Uruguay (13.)
  • Sveitsi (14.)
  • Yhdysvallat (15.)
  • Kroatia (16.)
  • Senegal (20.)
  • Iran (21.)
  • Japani (23.)
  • Marokko (24.)
  • Serbia (25.)
  • Puola (26.)
  • Etelä-Korea (29.)
  • Tunisia (35.)
  • Kamerun (37.)
  • Kanada (38.)
  • Ecuador (46.)
  • Saudi-Arabia (49.)
  • Ghana (60.)
  • Wales (18.)
  • Australia (42.)
  • Costa Rica (31.)

Kuten huomataan, isäntämaa Qatarin maailmanranking (65.) on selvästi turnauksen heikoin ja maa onkin mukana varman paikkansa turvin.

Jalkapallon MM kisat 2022 televisiointi

Jalkapallon MM-kisoja televisoidaan ja seurataan laajalti ympäri maailman. Suomessa MM-kisapelejä on nähtävissä ilmaiseksi Ylen, MTV3:n ja SubTV:n kanavilla. Netissä voit katsoa otteluita suorana Ylen Areenasta ja MTV Katsomosta.

Jalkapallon MM 2022 otteluohjelma

Bonuskoodit.com seuraa tiiviistii jalkapallon MM 2022 otteluohjelmaa ja turnauksen edistymistä. Tähän osioon päivitämme reaaliaikaista kaaviota ja otteluiden tuloksia.

Pudotuspelien kaavio jalkapallon MM-kisat 2022

Kisat alkavat lohkovaiheen otteluilla. Neljän joukkueen lohkoja on kahdeksan. Pudotuspeleissä ensimmäiselle kierrokselle etenee jokaisen lohkon kaksi parasta maata. Paras 16 -vaiheen jälkeen pelataan puolivälierät, välierät ja lopuksi mitaleita jaetaan pronssiottelussa sekä MM-finaalissa.

Voit tutustua otteluohjelmaan kokonaisuudessaan alapuolella. Listassa on esitetty kaikkien otteluiden ajat.

Lohkovaihe otteluohjelma16 Parasta otteluohjelmaPuolivälierät otteluohjelmaVälierät otteluohjelmaPronssiottelu otteluohjelmaMM Finaali

Tässä vielä hyvät bonus-tarjoukset Finaaliin.

MM kisat 2022 lohkot ja lohkovaiheen otteluohjelma

Lohkot Jalkapallon MM kisoihin löydät alapuolelta. Olemme keränneet taulukoihin kunkin lohkon joukkueet ja seuraamme pistetilannetta koko lohkovaiheen ajan. Tutustu myös lohkovaiheen otteluohjelmaan, josta löydät kaikki ottelut ja ajat.

Päivitämme lohkojen tilanteita ja sijoituksia aktiivisesti, joten palaamalla tähän artikkelin tiedät aina miten oma MM jalkapallo vedonlyöntisi etenee. Jos haluat tutustua virallisempaan lähteeseen, löydät virallista tietoa MM-kisoista FIFA World Cup 2022 -sivuilta.

MM 2022 Lohko A: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Ecuador11002023
Hollanti11002023
Senegal100102-20
Qatar100102-20

20.11.2022 klo 18:00 Qatar – Ecuador, tulos: 0 – 2

21.11.2022 klo 18:00 Senegal – Hollanti, tulos: 0 – 2

25.11.2022 klo 15:00 Qatar – Senegal (Yle)

25.11.2022 klo 18:00 Hollanti – Ecuador (MTV3)

29.11.2022 klo 17:00 Ecuador – Senegal (Yle)

29.11.2022 klo 17:00 Hollanti – Qatar (Yle)

MM 2022 Lohko B: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Englanti11006243
Wales10101101
USA10101101
Iran100126-40

21.11.2022 klo 15:00 Englanti – Iran, tulos: 6 – 2

21.11.2022 klo 21:00 USA – Wales, tulos: 1 – 1

25.11.2022 klo 12:00 Wales – Iran (Yle)

25.11.2022 klo 21:00 Englanti – USA (Yle)

29.11.2022 klo 21:00 Iran – USA (Sub)

29.11.2022 klo 21:00 Wales – Englanti (MTV3)

MM 2022 Lohko C: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Saudi-Arabia11002113
Puola10100001
Meksiko10100001
Argentiina100112-10

22.11.2022 klo 12:00 Argentiina – Saudi-Arabia. tulos: 1 – 2

22.11.2022 klo 18:00 Meksiko – Puola, tulos: 0 – 0

26.11.2022 klo 15:00 Puola – Saudi-Arabia (Yle)

26.11.2022 klo 21:00 Argentiina – Meksiko (Yle)

30.11.2022 klo 21:00 Puola – Argentiina (Yle)

30.11.2022 klo 21:00 Saudi-Arabia – Meksiko (Yle)

MM 2022 Lohko D: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Ranska11004133
Tunisia10100001
Tanska10100001
Australia100114-30

22.11.2022 klo 15:00 Tanska – Tunisia, tulos: 0 – 0

22.11.2022 klo 21:00 Ranska – Australia, tulos 4 – 1

26.11.2022 klo 12:00 Tunisia – Australia (Yle)

26.11.2022 klo 18:00 Ranska – Tanska (MTV3)

30.11.2022 klo 17:00 Australia – Tanska (Yle)

30.11.2022 klo 17:00 Tunisia – Ranska (Yle)

MM 2022 Lohko E: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Espanja11007073
Japani11002113
Saksa100112-10
Costa Rica100107-70

23.11.2022 klo 15:00 Saksa – Japani, tulos: 1 – 2

23.11.2022 klo 18:00 Espanja – Costa Rica, tulos: 7 – 0

27.11.2022 klo 12:00 Japani – Costa Rica (MTV3)

27.11.2022 klo 21:00 Espanja – Saksa (Yle)

1.12.2022 klo 21:00 Costa Rica – Saksa (Yle)

1.12.2022 klo 21:00 Japani – Espanja (Yle)

MM 2022 Lohko F: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Belgia11001013
Kroatia10100001
Marokko10100001
Kanada100101-10

23.11.2022 klo 12:00 Marokko – Kroatia, tulos: 0 – 0

23.11.2022 klo 21:00 Belgia – Kanada, tulos: 1 – 0

27.11.2022 klo 15:00 Belgia – Marokko (MTV3)

27.11.2022 klo 18:00 Kroatia – Kanada (MTV3)

1.12.2022 klo 17:00 Kanada – Marokko (Yle)

1.12.2022 klo 17:00 Kroatia – Belgia (Yle)

MM 2022 Lohko G: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Brasilia11002023
Sveitsi11001013
Kamerun100101-10
Serbia100102-20

24.11.2022 klo 12:00 Sveitsi – Kamerun, tulos: 1 – 0

24.11.2022 klo 21:00 Brasilia – Serbia, tulos. 2 – 0

28.11.2022 klo 12:00 Kamerun – Serbia (Yle)

28.11.2022 klo 18:00 Brasilia – Sveitsi (Yle)

2.12.2022 klo 21:00 Kamerun – Brasilia (MTV3)

2.12.2022 klo 21:00 Serbia – Sveitsi (Sub)

MM 2022 Lohko H: joukkueet ja pistetaulukko

JoukkueOttelutVoitotTasapelitTappiotTehdyt
maalit
Päästetyt
maalit
MaalieroPisteet
Portugali11003213
Etelä-Korea10100001
Uruguay10100001
Ghana100123-10

24.11.2022 klo 15:00 Uruguay – Etelä-Korea, tulos: 0 – 0

24.11.2022 klo 18:00 Portugali – Ghana, tulos: 3 – 2

28.11.2022 klo 15:00 Etelä-Korea – Ghana (Yle)

28.11.2022 klo 21:00 Portugali – Uruguay (MTV3)

2.12.2022 klo 17:00 Etelä-Korea – Portugali (Yle)

2.12.2022 klo 17:00 Ghana – Uruguay (Yle)

Jalkapallon MM kisojen lohkovaiheesta jatkoon etenee jokaisen lohkon 2 parasta joukkuetta. Yhteensä pudotuspelien ensimmäisessä vaiheessa nähdään siis 16 joukkuetta.

Tasapisteissä parhaan maalieron joukkue etenee. Jos maaliero on tasan, tarkastellaan ensin tehtyjen maalien määrää, sitten keskinäisten otteluiden pisteitä, keskinäisten otteluiden maalieroa ja keskinäisten otteluiden tehtyjä maaleja. Tämän jälkeen astuu voimaan niin sanottu Fair-play-tilasto, jossa esimerkiksi korteilla on merkitystä. Lopulta jos paremmuuteen ei saada selvyyttä, arpa ratkaisee.

MM kisat 2022 16 parasta otteluohjelma

Pudotuspelien ensimmäisessä vaiheessa lohkovaiheen 16 parasta mittelevät toisiaan vastaan. Pelejä jatketaan ns. kerrasta poikki menetelmällä, eli voittaja jatkaa kohti seuraavaa kierrosta ja häviäjä lähtee kotimatkalle. Ensimmäisestä vaiheesta eteenpäin jatkaa 8 ottelunsa voittanutta joukkuetta.

MM kisat 2022: 16 parasta -vaiheen aikataulu ja otteluparit:

3.12.2022 kello: 17:00 A-lohkon voittaja – B-lohkon toinen (ottelu 49) (MTV3)

3.12.2022 kello: 21:00 C-lohkon voittaja – D-lohkon toinen (ottelu 50) (Yle)

4.12.2022 kello: 17:00 D-lohkon voittaja – C-lohkon toinen (ottelu 52) (Yle)

4.12.2022 kello: 21:00 B-lohkon voittaja – A-lohkon toinen (ottelu 51) (Yle)

5.12.2022 kello: 17:00 E-lohkon voittaja – F-lohkon toinen (ottelu 53) (Yle)

5.12.2022 kello: 21:00 G-lohkon voittaja – H-lohkon toinen (ottelu 54) (MTV3)

6.12.2022 kello: 17:00 F-lohkon voittaja – E-lohkon toinen (ottelu 55) (Yle)

6.12.2022 kello: 21:00 H-lohkon voittaja – G-lohkon toinen (ottelu 56) (Yle)

MM kisat 2022 puolivälierät otteluohjelma

MM-kisojen puolivälierissä turnauksen 8 parasta maata jatkaa taistelua kohti mitalipelejä. Puolivälierät alkavat perjantaina 9. joulukuuta.

MM kisat 2022: puolivälierien aikataulu ja otteluparit:

9.12.2022 klo 17:00 Ottelun 53 voittaja – Ottelun 55 voittaja (ottelu 58) (Yle)

9.12.2022 klo 21:00 Ottelun 49 voittaja – Ottelun 50 voittaja (ottelu 57) (MTV3)

10.12.2022 klo 17:00 Ottelun 51 voittaja – Ottelun 52 voittaja (ottelu 59) (Yle)

10.12.2022 klo 17:00 Ottelun 55 voittaja – Ottelun 56 voittaja (ottelu 60) (Yle)

MM kisat 2022 välierät otteluohjelma

MM-kisojen välierissä pelaa enää 4 joukkuetta, jotka ovat selvittäneet tiensä mitalipeleihin kaikkien maailman jalkapallomaiden joukosta. Päivitämme välieräjoukkueet tähän osioon turnauksen edetessä.

Jalkapallon MM-kisoissa pelataan sekä pronssiottelu että finaali, joten välierien häviäjät kohtaavat pronssiottelussa ja voittajat odotetussa MM-finaalissa. Alta näet MM 2022 välierät ottelut ja aikatalut.

MM kisat 2022: välierät aikataulu ja otteluparit:

13.12.2022 klo 21:00, Ottelun 57 voittaja – Ottelun 58 voittaja (MTV3)

14.12.2022 klo 21:00, Ottelun 59 voittaja – Ottelun 60 voittaja (Yle)

MM Välierät pelataan tiistaina 13.12.2022 ja keskiviikkona 14.12.2022 klo 21:00. Ottelut on katsottavissa parhaaseen katseluaikaan ilmaiseksi Ylen ja MTV3:n kanavilla. Jäämme odottamaan mitkä maat ovat vielä mukana kamppailemassa turnauksen voitosta ja spekuloimme sitten lisää otteluiden lähtökohdilla.

MM kisat 2022 pronssiottelu aikataulu

Jalkapallon MM 2022 -pronssiottelu pelataan lauantaina 17.12.2022 klo 17:00. Matsi pelataan Ar-Rayaanissa Khalifa International -stadionilla. Pronssiottelu on katsottavissa MTV3:lta.

MM Pronssiottelu, FIFA World Cup 2022

17.12.2022 klo 17:00 Ottelun 61 voittaja – Ottelun 62 voittaja (ottelu 63) (MTV3)

MM kisat 2022 finaali aikataulu

MM Finaali 2022 Jalkapallo
Jalkapallon MM-Finaali 18.12.2022 klo 17:00

Jalkapallon MM Finaali 2022 on kauan odotettu kuninkuustapahtuma, johon kaksi parasta joukkuetta ovat selvittäneet tiensä läpi kuluttavan alkulohkon sekä vaiherikkaiden pudotuspelien. Finaalissa kruunataan vuoden 2022 jalkapallon maailmanmestari, joka tullaan muistamaan vuosikymmenten ajan.

MM Finaali pelataan sunnuntaina 18. joulukuuta 2022 Qatarin Lusailissa upouudella Lusail stadionilla. Paikalle odotetaan jopa 70 000 katsojaa ja vastaanottimien ääreen satoja miljoonia katsojia ympäri maailman. MM Finaali pelataan klo 17:00 ja se on monien muiden MM-otteluiden tapaan nähtävillä Yle:ltä ja Yle Areenasta netistä.

MM kisat 2022: finaalin aikataulu ja ottelupari:

18.12.2022 klo 17:00, MM kisat 2022 Finaaliottelu (Yle)

Spekuloimme tässä osiossa tulevaa otteluparia. Palaa artikkeliimme myöhemmin ottamaan talteen asiantuntijoidemme MM jalkapallo vedonlyönti vihjeet.

Mikä joukkue voittaa Jalkapallon MM-kisat 2022? Kestääkö ennakkosuosikki Brasilia kovat paineet vai kaatuuko suosikki Argentiinaa vastaan? Mitä tekee hallitseva Maailmanmestari Ranska tai viime vuona Euroopanmestaruutta juhlinut Italia?

Aseta MM kisoihin vedonlyönti suosikkijoukkueesi puolesta ja virittäydy tunnelmaan sunnuntaina 18.12. klo 17:00.

Lusail Stadion näyttelee jalkapallon mm-kisojen finaaliin estraadina
Jalkapallon MM Finaali pelataan upouudella Lusail Stadionilla, Lusailissa Qatarissa 18.12.2022 klo 17:00.

Anna arvosana tästä Jalkapallo MM kisat vedonlyönti -artikkelista alle, kiitos!

Anna arvosana tästä sivusta klikkaamalla tähdistä.

Keskiarvo 5.0 / 5. Arvosanat yhteensä: 3

Älä missaa huippuvihjeitä!

Tilaa ilmainen uutiskirjeemme ja saat uusimmat
vihjeet suoraan sähköpostiisi.