Euroviisut vedonlyönti 2024 – Katso Euroviisu kertoimet finaaliin ja vinkkimme

Euroviisut 2024 - kertoimet ja vedonlyönti, katso parhaat kertoimet.
Lue kattava Euroviisut vedonlyönti 2024 infopaketti, sekä katso Euroviisu vedonlyönti kertoimet.

Euroviisut on kilpailtu vuoden 2024 osalta ja voittajaksi selviytyi jännittävien vaiheiden jälkeen Sveitsi. Voit lukea alta vuoden 2024 kilpailusta, ja palaamme takaisin Euroviisuhuumaan vuoden 2025 puolella!

Euroviisut 2024 ovat käynnissä, mikä tarkoittaa Bonuskoodien Euroviisut-delegaatin aktivoituneen viisuhuumaan.

Semifinaalien ollessa käynnissä ja finaalipäivän lähestyessä myös Euroviisut vedonlyönti 2024 käy kuumana, joten nyt viimeistään on oikea hetki pistää omat vedot sisään.

Windows95Man selvitti tiensä finaaliin ensimmäisestä semifinaalista. On aika jännittää, miten housuttoman esiintyjämme käy.

Käymme tässä artikkelissa läpi asioita, joita tulisi ottaa huomioon Euroviisu kertoimet ja vedonlyöntikohteita analysoidessa. Kerromme sivustot, joista löydät parhaat Euroviisu kertoimet sekä vedonlyöntibonukset.

Tästä pääset tärkeimpiin kohtiin artikkelissa:

Perinteisesti edellisvuoden Eurovision voittaja saa kisat järjestettäväkseen, ja vuosi sitten Euroviisut voitti ruotsalainen Loreen. Tänä vuonna Euroviisut siis järjestetään Ruotsin Malmössa 7.-11. toukokuuta 2024.

Malmö isännöi Euroviisuja nyt kolmannen kerran. Kaupunki sai kunnian toimia isäntänä myös Loreenin edellisen voiton jälkeen vuonna 2012, ja tätä aiemmin Euroviisut järjestettiin Skånessa vuonna 1992. Kaikkiaan naapurimme menestysmaa on saanut isännöidä viisuja jo 7 kertaa.

Tänä vuonna Euroviisuissa on viime vuoden tapaan 37 maata. Käymme tässä artikkelissa läpi asioita, joita tulisi ottaa huomioon Euroviisu kertoimet ja vedonlyöntikohteita analysoidessa.

Esittelemme tässä sivustot, joista löydät parhaat Euroviisu kertoimet sekä bonukset. Tietenkin tuomme esiin myös Suomi Euroviisut edustaja Windows95man kertoimet sekä mahdollisuudet taistella Eurovision voitosta Malmössa.

Euroviisut vedonlyönti alkaa kohteeseen tutustumisesta

Ennen Euroviisut vedonlyöntiin sukeltamista on tärkeää ymmärtää Euroviisujen rakenne sekä äänestyssysteemi.

Euroviisut on järjestetty vuosittain vuodesta 1956 alkaen. Eurovision on Euroopan televisio- ja radioliitto EBU:n (European Broadcasting Union) järjestämä tapahtuma. Euroviisuihin saavat osallistua EBU:n kaikki jäsenmaat. Tämän vuoksi mukana ovat esimerkiksi Israel sekä Australia.

Eurovision laulukilpailussa on kaksi semifinaalia, joista yhteensä 20 parasta kisaajamaata pääsevät finaaliin kisaamaan Euroviisut-voitosta. Lisäksi kuusi maata pääsee suoraan Eurovision finaaliin riippumatta kappaleen suosiosta. Näitä maita ovat tapahtuman järjestäjämaa, sekä Eurovision suurimmat rahoittajamaat Iso-Britannia, Saksa, Ranska, Espanja ja Italia.

Euroviisu-voittaja valitaan yleisö- ja tuomariraadin äänestyksen perusteella. Kukin maa antaa 12, 10, 8–1 pistettä kymmenelle suosikkiartistilleen ja eniten pisteitä saanut maa voittaa Euroviisut kilpailun.

Euroviisut 2024 tuo mukanaan historiallisia muutoksia, joilla voi olla oma vaikutuksensa myös vedonlyöntimarkkinoihin. Suuret rahoittajamaat, eli niin sanottu Big 5, esiintyvät myös jo semifinaaleissa, vaikka nämä eivät toki voi tippua. Finaalissa taas äänestys alkaa jo heti ensimmäisen esityksen alettua, mikä voi antaa normaalia suuremman edun alkupään esiintymisvuoron saaneille.

Käy tutustumassa Euroviisu kertoimiin ainakin näillä vedonlyöntisivustoilla:

Euroviisut vedonlyönti 2024: tässä parhaat sivustot aloittaa Euroviisut veikkaus

Euroviisut vedonlyönti antaa hyvät mahdollisuudet korkeaan palautusprosenttiin.
Euroviisut vedonlyönti antaa hyvät mahdollisuudet korkeaan palautusprosenttiin.

Euroviisut vedonlyönti on kasvanut suuresti viime vuosina, ja siitä on tullut tärkeä osa tapahtumaa. Euroviisut on ehdottomasti yksi vuoden parhaista vedonlyöntitapahtumista, jossa on poikkeuksellisen hyvät mahdollisuudet päästä korkeisiin palautusprosentteihin.

Laita viisuvedot nyt vetämään jollakin näistä Bonuskoodien tarkastamista ja hyväksi toteamista vedonlyöntisivustoista. Voit myös hyödyntää sivustojen veikkausbonukset Euroviisu vedonlyöntiin.

Vedonlyönti
Ilmaisvedot
  • Riskitön veto vain vähintään 20 € ensitalletuksella
  • Riskitön veto asetettava yhteen kohteeseen min 1.5 kertoimella, voitoilla ei kierrätystä
  • Jos veto häviää, saat 20 € saldohyvitystä pelitilille
  • Aktivoi riskitön veto ennen vedon asetusta - K18

Bonusehdot

20 € Riskitön veto
Winnerz Casino arvostelu

BONUS Riskitön 20 €

ILMAISKIERROSTA -

  • Winnerz vedonlyönti on nyt auki
  • Ensitalletuksella 20 € riskitön veto
  • Iske vedot sisään pikana
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus 20 €
  • Kierrätä talletus 1x vähintään 1.50 kertoimella niin bonus vapautuu tilillesi
  • Bonus on kierrätettävä 5x vähintään 2.0 (single) / 1.50 (multi) kertoimella
  • Suurin sallittu panos kierrättäessä 50 €, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • RTBet vedonlyönti on nyt auki
  • Kierrätä talletus ja saat 100% bonuksen
  • Myös reload-bonus ja käteispalaus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätys nonsticky bonuksella 8x (bonus)
  • Vedot tulee asettaa vähintään 1.80 kertoimella, 30 päivän sisällä
  • Minimitalletus 20 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Budsinolla on erinomainen vedonlyönti
  • Ota 100 € nonsticky bonus 100 € asti
  • Välittömät talletukset Zimplerillä
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Aktivoi bonus talletuksen yhteydessä, kierrätys 10x bonus
  • Kierrätys min. 3 kohteen yhdistelmillä, vetokohteet vähintään 1.50 kertoimella
  • Maksimivoitto 1x lunastettu bonus, minimitalletus 10 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 150% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • 1Go Casinolta uusi vedonlyöntibonus
  • Nappaa 150% bonus 100 € asti
  • Lue ehdot tarkasti ja betsaa
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus bonuksen lunastamiseksi on 10 €
  • Kierrätysvaatimus on 5x (bonus+talletus), vähintään 1.50 kertoimella
  • Järjestelmävedot eivät osallistu kierrätykseen
  • Ei lunastettavissa Skrill- tai Neteller-talletuksilla, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Laita betsit sisään Novibetilla
  • Saat 100% bonuksen 100 € saakka
  • Paljon talletustapoja, mm. Trustly
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätä talletuksesi 1x vähintään 1.50 kertoimella ja saat bonuksen asiakaspalvelusta
  • Bonus+Talletus pitää panostaa 5x 2.00 kertoimella (single) tai 1.50 (yhdistelmä)
  • Yksi veto voi kierrättää enintään 50 € bonusta
  • Minimitalletus 20 € - K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Rabona tarjoaa laajasti vetoja
  • Nappaa 200 € vedonlyöntibonus
  • Pistä vedot vetämään vaikka heti
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talletus + bonus tulee kierrättää 6x yli 2.0 kertoimella 30 päivässä
  • Minimitalletus 10 €, maksimipanos 35 €
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • iBet:ltä erinomaiset kertoimet
  • Yksi suosituimmista betsaukseen
  • Ota heti 100% non-sticky bonus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Minimitalletus 20 €
  • Kierrätä talletuksesi 1x minimikertoimella 1.50 niin bonus vapautetaan tilillesi
  • Bonus + talletus kierrätettävä 5x minimikertoimella 1.50 / 2.00
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 200 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Talismanian vedonlyönti on avattu
  • Kierrättämällä vapautat bonuksen
  • Myös vedonlyönnin käteispalautus
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Kierrätys non-sticky bonuksella 7x (bonus)
  • Vedot tulee asettaa vähintään 1.85 kertoimella, 7 päivän sisällä
  • Minimitalletus 20 €, maksimivoitto 10x bonus
  • K18

Bonusehdot

BONUS 100% 300 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Ota harvinainen Jet10 non-sticky bonus
  • Tuplaa talletus nyt jopa 300 € asti
  • Brite-maksuilla vedot sisään pikana
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Valitse joko "Tervetuliaisurheilubonus” tai "Urheilu-tervetuliaisveto"
  • Minimitalletus 20/25€, kierrätys bonuksella 5x (talletus+bonus)
  • Max. panos talletuksen määrä, kierrätys min. 1.5 kertoimen kohteisiin
  • Ilmaisvedon nettovoitto on käteistä - K18

Bonusehdot

BONUS 100% 100 € asti

ILMAISKIERROSTA 25 € ilmaisveto

  • Testaa nyt FoggyBetin vedonlyönti
  • Valitse 100% bonus tai 25 € ilmaisveto
  • Lunasta etu ensimmäisten joukossa!
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talleta ja aseta ensimmäinen veto vähintään kertoimella 1.50
  • Saat vetosi arvoisen ilmaisvedon 72 tunnin sisällä ensimmäisen vedon ratkettua
  • Ilmaisveto toimii kaikissa lajeissa ja kohteissa, poislukien Cash Out -kohteet
  • Ilmaisveto on käytettävä 7 päivän kuluessa - K18

Bonusehdot

BONUS 20 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • Ensitalletuksella 20€ ilmaisveto
  • Mahdollisuus napata 4 ilmaisvetoa lisää
  • Ja betsit toki sisään pikana!
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Aseta tasan 25 € arvoinen veto
  • Vedon on ratkettava 48h sisään
  • Jos häviät, tilillesi hyvitetään 25 € seuraavana päivänä klo 12 mennessä
  • K18

Bonusehdot

BONUS 25 € riskitön veto

ILMAISKIERROSTA -

  • Nubet tarjoaa kattavat kohteet
  • Saat 25 € riskittömän vedon jos häviät
  • Välittömät talletukset Trustlylla
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Jos ensitalletus ei tuplaannu kertaakaan 24h aikana ja häviät rahat, palautetaan hävityt varat
  • Minimitalletus 10 €, maksimietu 25 € talletuksella
  • Toimii myös vedonlyönnissä, mutta vedot pitää asettaa min. 2.00 kertoimella
  • Palauteut varat ovat ilman kierrätystä - K18

Bonusehdot

BONUS Riskitön 25 €

ILMAISKIERROSTA -

  • Lucky vedonlyönnissä on huikea etu
  • Tuplaa saldosi tai saat rahat takasin
  • Pelaa vedonlyöntiä heti
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Lunasta etu vain meidän linkeistä
  • Kierrätysvaatimus on 16x (talletus+bonus)
  • Vedot tulee asettaa vähintään 1.50 kertoimella
  • Maksimivoitto 10x lunastettu bonus, K18

Bonusehdot

BONUS 100% 150 € asti

ILMAISKIERROSTA -

  • Winsly: Uniikki tarjous rajoitetun ajan
  • Ota 100% vetobonus 150 € asti tästä
  • Hyödynnä verovapaat, nopeat nostot
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot
  • Talleta 10 - 100 € ja panosta talletus 5x vähintään 1.5 kertoimella ja saat 100% ilmaisvedon
  • Lyö ilmaisveto vähintään 3 kohteen yhdistelmävetoon
  • Ilmaisvedon voitot maksetaan nettovoittona ja käteisenä
  • Voit lunastaa bonukset Skrill- ja Neteller-talletuksilla - K18

Bonusehdot

BONUS 100 € ilmaisveto

ILMAISKIERROSTA -

  • TonyBet vedonlyönti pieksee monet muut
  • Voita 1 000 € ilmasveto ilmaisvakiosta
  • Nappaa jopa 100 € ilmaisveto
Bonusehdot
Pelaa nyt
Bonusehdot

Euroviisut keräävät vuodesta toiseen todella paljon viihdepelaajia lyömään tunnepohjaisia vetoja omista suosikeistaan. Näin ollen jo pienelläkin vaivannäöllä saat merkittävän edun markkinasta.

Parhaat Euroviisu-vedonlyöjät aloittavat työnsä jo noin puoli vuotta ennen itse tapahtumaa välittömästi, kun ensimmäiset Euroviisu kertoimet ja kohteet aukeavat. Eri maiden mahdollisista Euroviisu edustajista sekä biiseistä vuotaa tietoa jo hyvissä ajoin, ja vedonlyönti kertoimet voivat elää nopeasti muuttuvan informaation myötä.

Euroviisuista vetoa lyödessä on hyvä muistaa, että tulokset muodostuvat osittain yleisöäänestyksen perusteella. Euroviisujen vedonlyöntiin valmistautuessa kannattaa vedonlyönti kertoimet lisäksi siis seurata esimerkiksi eri medioiden ja Euroviisu-fanien reaktioita.

Myös yleisellä maailmantilanteella on toki vaikutuksensa ihmisten Euroviisu- äänestyskäyttäytymiseen, kuten kaksi vuotta sitten Ukrainan Euroviisu voittajat osoitti. Euroviisu äänestys äänien jakautumiseen voivat vaikuttaa myös esimerkiksi eri maiden väliset suhteet.

Voit myös katsoa, mitä uutisia on virallisilla Euroviisu-sivuilla.

Euroviisut vedonlyönti 2024 onnistuu nykyään useilla eri sivustoilla, jotka tarjoavat vedonlyöntiä eri Euroviisu-kategorioissa. Euroviisu voittajavedot, Top 3, Top 5 ja Top 10 vedot sekä H2H eli head to head -vedot sekä finaaliin pääsijät eli semifinaaleista jatkajat ovat suosituimpia vedonlyönnin kohteita.

Jotkut vedonlyöntisivustot tarjoavat myös erikoisempia Euroviisut vedonlyönti vaihtoehtoja, kuten mikä Pohjoismaa pärjää parhaiten Euroviisuissa. Eurovision vedonlyönti on mahdollista myös tehdä live-vetoja reaaliajassa kilpailun ollessa jo käynnissä.

Suomen edustaja Windows95man kertoimet eivät ole nousseet voittajasuosikkien joukkoon vedonlyöntisivustoilla. Alta löydät muutkin kuin Suomi Euroviisu kertoimet voittajavetoon.

Euroviisut kertoimet

Euroviisut kertoimet
Euroviisut kertoimet vaihtelevat isosti ennen finaalia

Euroviisut 2024 vedonlyönti kannattaa tehdä mahdollisimman korkeilla kertoimilla ja esittelemmekin tällä sivulla parhaat kertoimet Euroviisut -vedonlyöntiin. Juuri nyt Euroviisut 2024 kertoimet ovat tarjolla kisojen semifinaaleihin ja finaaliin.

Huomaa, että kertoimissa tulee olemaan vaihtelua ihan finaalin alkuun saakka. Isoimmat vedonlyöntisivustot sulkevat outright kohteet juuri ennen kun finaali alkaa.

Euroviisu voittajat: vedonlyönti ja kertoimet

Euroviisut Finaali kertoimet antavat hyvän kertoimen Suomen voitolle.
Euroviisut Finaali kertoimet ennakoivat hyvin lopullista lopputulosta.

Voittajavedot ovat suosituimpia kohteita Euroviisu-vedonlyönnissä. Vedonlyöntisivustot tarjoavat usein myös buustattuja kertoimia tai muita bonuksia voittajavedoille. Euroviisut vedonlyönti kertoimet perusteella Kroatia ja Israel ovat suosikkeja Euroviisut 2024 voittajiksi. Aiemmin kovassa nosteessa ollut Ukraina on hieman menettänyt suosiota voittajaehdokkaana.

Kroatiaa edustaa Baby Lasagna kappaleellaan Rim Tim Tagi Dim, ja esitystä on verrattu viime vuoden Suomen edustajaan Käärijään. Ukrainan edustajina nähdään puolestaan Alyona Alyona ja Jerry Heil kappaleellaan Teresa & Maria.

Israel osallistuu Euroviisuihin kappaleella Hurricane, jonka esittää venäläis-israelilainen laulajatar Eden Golan. Toisen semifinaalin jälkeen Israel on noussut yhdeksi vahvimmista voittajaehdokkaista.

Huhtikuussa kovimmaksi Euroviisu voittaja ennakkosuosikiksi nousi Sveitsi edustajansa Nemon kappaleella The Code. Semifinaalien myötä Sveitsin suosio voittajaksi on hieman laskenut, ja samalla kolmen kieppeillä pyörineet kertoimet ovat lähes tuplaantuneet.

Vedonlyönti kertoimet Euroviisu voittajavetoon (11.5.):

MaaPosidoNovibetRTBetBudsinoWinslyTonybetJet10
Kroatia1.851.70 1.731.731.701.731.85
Ukraina21.00 18.0021.0021.0021.0021.1123.00
Italia23.00 21.00 29.0029.0026.0029.1631.00
Sveitsi4.50 6.006.006.004.606.034.50
Alankomaat31.00 21.00 29.0029.0029.0029.1631.00
Belgia67.00 71.00101.0060.00126.0060.5067.00
Kreikka71.00 67.00130.0070.00125.00127.0071.00
Israel4.00 4.00 4.504.503.004.524.50
Ruotsi101.00151.00200.00200.00201.00202.00101.00
Ranska13.0012.0011.0011.0012.0011.0615.00
Itävalta151.00151.00200.00200.00201.00202.00151.00
Liettua151.00151.00200.00200.00201.00202.00201.00
Iso-Britannia101.00101.00130.00130.00151.00127.00151.00
Norja126.00101.00150.00150.00151.00152.00126.00
Suomi126.00101.00130.00130.00126.00127.00126.00
Irlanti18.0021.0017.0017.0021.0017.0918.00
Georgia151.00151.00200.00200.00201.00202.00151.00
Armenia151.00151.00200.00200.00201.00202.00151.00
Islanti201.00251.00301.00260.00301.00261.00201.00
Azerbaidžan201.00201.00251.00290.00301.00287.00201.00
Albania301.00201.00301.00260.00301.00263.00301.00
Serbia251.00251.00400.00400.00401.00403.00251.00
Slovenia201.00251.00400.00400.00251.00403.00201.00
Viro251.00251.00400.00400.00401.00403.00251.00
Espanja501.00501.00250.00250.00301.00252.00501.00
Kypros251.00251.00300.00300.00301.00303.00251.00
Puola151.00151.00301.00260.00301.00256.00151.00
Tanska201.00151.00301.00 220.00251.00215.00201.00
Australia201.00151.00301.00230.00301.00228.00201.00
Latvia251.00501.00300.00300.00301.00303.00251.00
Portugali251.00501.00400.00400.00401.00403.00251.00
Saksa501.00501.00300.00300.00201.00303.00501.00
Luxemburg201.00501.00400.00400.00401.00403.00201.00
Malta301.00201.00301.00300.00301.00304.00301.00
Tsekki251.00251.00301.00260.00301.00263.00251.00
San Marino301.00301.00301.00260.00301.00263.00301.00
Moldova301.00251.00301.00277.00301.00276.00301.00
Taulukosta näkyy, kuinka Euroviisu vedonlyönti kertoimet vaihtelvat suurestikin eri pelisivustojen välillä. Kertoimet päivitetty 11.5.

Euroviisu semifinaali 2024: vedonlyönti ja kertoimet

Euroviisut Semifinaali kertoimet
Euroviisut Semifinaali kertoimet elävät tapahtuman lähestyessä.

Euroviisut 2024 semifinaalit järjestettiin myös Ruotsin Malmössa. Eurovision semifinaaleja on tavalliseen tapaan kaksi kappaletta. Euroviisu ensimmäinen semifinaali järjestettiin tiistaina 7.5. ja toinen semifinaali torstaina 9.5.

Euroviisujen semifinaaleihin liittyy myös Eurovision vedonlyönnin kannalta merkittävä sääntömuutos, joka oli ensimmäisen kerran mukana viime vuonna. Semifinaaleissa voittajien valinta tapahtui nyt toista kertaa pelkästään yleisön äänillä. Tuomaristoilla ei siis ollut enää sananvaltaa Euroviisut 2024 semifinaaleissa.

Tässä kootusti vedonlyöntisivustojen kertoimia semifinaalien voittajavetoon:

1. SEMIFINAALI 7.5.2024, kohde suljettu

MaaNovibetJet10
Kroatia1.501.37
Ukraina2.403.50
Liettua13.0017.00
Serbia66.0081.00
Slovenia101.00126.00
Irlanti26.0026.00
Portugali101.00101.00
Suomi14.0010.00
Kypros51.0051.00
Islanti151.00151.00
Luxemburg61.0031.00
Puola67.0067.00
Moldova81.00201.00
Azerbaijan201.00151.00
Australia121.00101.00
Ensimmäisen semifinaalin kertoimet on päivitetty 6.5.

Ensimmäisestä semifinaalista jatkoon pääsivät Suomi, Serbia, Potugali, Slovenia, Ukraina, Liettua, Kypros, Kroatia, Irlanti ja Luxemburg.

2. SEMIFINAALI 9.5.2024, kohde suljettu

MaaNovibetJet10
Kreikka5.506.00
Alankomaat1.301.35
Sveitsi5.004.50
Belgia34.0034.00
Norja26.0029.00
Itävalta26.0026.00
Viro51.0051.00
Tanska101.00151.00
Israel11.006.50
Georgia101.00126.00
Latvia81.00175.00
Albania101.00251.00
Armenia21.0029.00
Malta131.00251.00
San Marino151.00151.00
Tsekki151.00251.00
Toisen semifinaalin kertoimet on päivitetty 6.5.

Toisesta semifinaalista pääsivät jatkoon Latvia, Itävalta, Alankomaat, Norja, Israel, Kreikka, Viro, Sveitsi, Georgia ja Armenia.

Korotetut Euroviisu kertoimet

Bonuskoodit-tiimi saa yleensä korotettuja kertoimia Euroviisut vedonlyöntiin. Esimerkiksi viime vuonna saimme lukijoitamme varten korotetut kertoimet Käärijän voitolle.

Päivitämme tätä artikkelia lähemänä kilpailua ja saadessamme vedonlyönti Euroviisut korotettuja kertoimia tarjolle!

Euroviisut 2024 ja vedonlyöntibonukset

Ennen kuin vedonlyönti Euroviisut -kohteissa polkaistaan käyntiin, kannattaa tutustua eri vedonlyöntisivustojen tarjoamiin bonuksiin. Monet vedonlyöntisivustot tarjoavat houkuttelevia bonuksia uusille asiakkaille, joiden avulla voit aloittaa vedonlyönnin ilman suurta riskiä. Välistä tarjolla on myös erittäin houkuttelevia ilmaisvetoja.

Kokosimme tähän muutaman suositun vedonlyöntisivuston ja niiden tarjoamat bonukset Euroviisu-vedonlyöntiin:

20 € Riskitön veto
  • Winnerz vedonlyönti on nyt auki
  • Ensitalletuksella 20 € riskitön veto
  • Iske vedot sisään pikana
Uusi non-sticky
  • Budsinolla on erinomainen vedonlyönti
  • Ota 100 € nonsticky bonus 100 € asti
  • Välittömät talletukset Zimplerillä
  • iBet:ltä erinomaiset kertoimet
  • Yksi suosituimmista betsaukseen
  • Ota heti 100% non-sticky bonus
Vain meiltä!
  • Winsly: Uniikki tarjous rajoitetun ajan
  • Ota 100% vetobonus 150 € asti tästä
  • Hyödynnä verovapaat, nopeat nostot
Paras
  • TonyBet vedonlyönti pieksee monet muut
  • Voita 1 000 € ilmasveto ilmaisvakiosta
  • Nappaa jopa 100 € ilmaisveto
Non-sticky
  • Ota harvinainen Jet10 non-sticky bonus
  • Tuplaa talletus nyt jopa 300 € asti
  • Brite-maksuilla vedot sisään pikana
  • Laita betsit sisään Novibetilla
  • Saat 100% bonuksen 100 € saakka
  • Paljon talletustapoja, mm. Trustly
  • Nappaa SG Casinolle 100% bonus
  • Betsaa talletus 1x ja bonus aktivoituu
  • Lunasta jopa 200 € bonusta vetoihin
  • Ensitalletuksella 20€ ilmaisveto
  • Mahdollisuus napata 4 ilmaisvetoa lisää
  • Ja betsit toki sisään pikana!
  • Nappaa jopa 30 € ilmaisveto
  • Aseta veto 1,5 kertoimella
  • Saat talletusta vastaavan ilmaisveto
  • Lucky vedonlyönnissä on huikea etu
  • Tuplaa saldosi tai saat rahat takasin
  • Pelaa vedonlyöntiä heti

Kuka voittaa Euroviisut - onko Suomella mahdollisuuksia?

Suomi Euroviisut edustaja on tänä vuonna Windows95man kappaleellaan No Rules. UMK voittaja Windows95man ei pidetä mahdollisena voittajana Eurovision 2024 -kilpailussa, mikä heijastuu kertoimiin.

Odotukset Suomen semifinaalimenestystä kohtaan olivat kerrointen valossa hieman kasvaneet, mutta voittokertoimet ovat semifinaalia edeltävään aikaan verrattuna entistäkin korkeammat.

PelisivustoBudsinoRTBetNovibetWinslyTonybetJet10
Voittajakerroin130.00130.00101.00126.00126.00
PelaamaanPelaamaanPelaamaanPelaamaanPelaamaanPelaamaan
Windowsman kertoimet Euroviisuissa, päivitetty 10.5.

Windows95man lähti Suomen Euroviisukarsintaan eli Uuden musiikin kilpailuun kertoimien valossa altavastaajana, mutta onnistui yllättämään kaikki ennakkosuosikit ja nousemaan Suomi Euroviisut edustajaksi yleisön äänillä ohi Sara Siipolan.

Windows95man kertoimet Euroviisut vedonlyöntiin ovat samaa luokkaa Norjan ja Irlannin edustajien kanssa.
Windows95man edustaa Suomea Euroviisuissa kappaleellaan No Rules.

Windows95man esiintymisestä lähtenyt keskustelu on pyörinyt itse biisin lisäksi myös artistin nimen ja esiintymisasun ympärillä, sillä EBU ei salli minkäänlaista mainostamista Eurovision lavalla. Nimensä sentään artisti saa pitää, mutta tuttu logo esiintymisasussa tullaan näkemään erilaisena semifinaaleissa ja mahdollisesti finaalissa. Lisäksi esitykseen kuuluva ”naku look” on saanut jonkin verran kulmakarvojen kohauttelua muilta viisumailta.

Euroviisut voittaja vedonlyönti kertoimet valossa tulee olemaan Kroatia, jota edustaa Baby Lasagna kappaleellaan Rim Tim Tagi Dim. Muita ennakkosuosikkeja Kroatian lisäksi ovat Sveitsi ja Ukraina.

Windows95man kerroin

Windows95man kertoimet Euroviisujen voittoon ovat todella suuret kaikilla vedonlyöntisivustoilla. Tällä hetkellä Suomen edustajan kertoimet pyörivät 60.00-150.00 välillä.

Asiantuntijat eivät anna Windows95manille paljoa mahdollisuuksia voittoon. Kokoonpano myös itse arpoi pitkään, lähteekö edes edustamaan Suomea Euroviisuihin, vaikka karsinnan voittikin.

Lopulta kuitenkin päätös lähtemisestä tuli. Windows95man tulee mitä luultavimmin keräämään teleääniä suhteessa selkeästi enemmän kuin juryn ääniä, aivan kuten UMK-karsinnassakin.

Euroviisu vedonlyönti - usein kysyttyä

Katso vielä alta vastaukset kaikista kysytyimpiin kysymyksiin Euroviisu vedonlyöntiin liittyen:

Milloin ja missä Euroviisut 2024 pidetään?

Euroviisut 2024 järjestetään 7.-12.5.2023 Ruotsin Malmössä. Ensimmäinen semifinaali on 7. toukokuuta 2023 ja toinen semifinaali 9. toukokuuta 2024. Finaali järjestetään 11. toukokuuta 2024 ja silloin valitaan Euroviisu voittaja 2024.

Onko Euroviisut vedonlyönti 2024 mahdollista?

Kyllä on. Finaalin häämöttäessä, voit lyödä esimerkiksi vetoa siitä kuka voittaa Euroviisut 2024. Katso täältä voittajakertoimet ja pistä vedot sisään. Joillain sivustoilla voit lyödä vetoa myös muista kohteista, kuten onko joku maa Top 10 joukossa tai vaikkapa siitä, että mikä Pohjoismaa tulee sijoittumaan korkeimmalle kisassa.

Mistä löydän parhaat Euroviisut kertoimet?

Kertoimet tulevat vaihtelemaan ihan finaaliin asti, joten mitä aiemmin pääset veikkamaan isolla kertoimella, sitä isompi mahdollinen palautus myös on. Katso meidän suosittelemamme Parhaat sivustot Eurovision 2024 -vedonlyöntiin ja lyö betsit sisään.

Mistä voi katsoa Euroviisuja?

Euroviisut 2024 ovat katsottavissa muun muassa YLE:n kanavilla sekä YLE Areenassa. Kaikki lähetykset alkavat klo 22.00.

Monelta Euroviisujen finaali alkaa?

Euroviisujen 2024 finaali alkaa lauantaina 11.5. klo 22.00.

Mitä pidit Euroviisut 2024 -artikkelista? Anna arvosanasi alle, kiitos!

Anna arvosana tästä sivusta klikkaamalla tähdistä.

Keskiarvo 4.0 / 5. Arvosanat yhteensä: 7